اخبار

طرح‎های سه‎گانه برای اشتغالزایی جوانان در زنجان اجرا می‎شود

طرح‎های سه‎گانه برای اشتغالزایی جوانان در زنجان اجرا می‎شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: طرح‎های سه‎گانه برای اشتغالزایی جوانان و در راستای مهارت‎آموزی در استان زنجان اجرا می‎شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  محمدرضا یوسفی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اظهار کرد: اشتغال جوانان به عنوان مهمترین گروه سنی جمعیت کشور که به صورت بالقوه نیروی محرک اصلی در توسعه کشور هستند، همواره مورد توجه دولتها بوده است.

وی با اشاره به اینکه افراد در سن جوانی به دنبال کسب شغل هستند، همواره سهم جمعیت جوان از جمعیت فعال و بیکار نسبت به سایر گروههای سنی بیشتر خواهد بود، تصریح کرد: این امر میطلبد تا پاسخگویی برای درخواستها و نیازهای این جوانان صورت گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه در سالجاری دولت در دو حوزه برنامهریزی لازم را انجام داده است، اضافه کرد: در مجموع نرخ مشارکت اقتصادی در سال گذشته در استان زنجان 40.8 درصد، نرخ بیکاری در استان 9.7 درصد و نرخ بیکاری جوانان 22.2 درصد است.

یوسفی با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار از جمله برنامهها برای کاهش بیکاری بوده است، یادآور شد: اجرای برنامههای رونق تولید و توانمندسازی نیروی کار از دیگر برنامههایی است که در سالجاری اجرا میشود.

وی به طرحهای سه گانه برای اشتغالزایی جوانان اشاره کرد و گفت: افزایش مهارت و ایجاد فرصتهای شغلی مناسب و پایدار برای رفع مشکلات بیکاری از رویکردهای این طرحها به شمار می‏رود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: برای کسانی که در طرحهای مهارتآموزی شرکت میکنند، گواهی مربوط صادر میشود

۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید