اخبار

جلسه تبیین منشور حقوق شهروندی در اداره کل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان زنجان

جلسه تبیین منشور حقوق شهروندی در اداره کل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان زنجان
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری جلسه تبیین حقوق شهروندی در سالن وحدت اداره کل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان زنجان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان رسول احدی با بیان این خبر افزود : جلسه تبیین منشور حقوق شهروندی با حضور معاونین ، روسای ستادی ، اجرایی و کارکنان  در سالن وحدت اداره کل برگزار گردید .

وی اظهارداشت در این جلسه دکتر محمود زمانی  مباحث مهمی در خصوص مفهوم حقوق شهروندی ، حمایت از حقوق شهروندان مطرح نمود و عنوان داشت:  حقوق شهروندی مجموعه ای از بایدها و نبایدهایی است که با رعایت آن ها حقوق و کرامت انسانی محقق شده و انسان ها به جایگاه واقعی خود در جامعه نزدیک می شوند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: منشورحقوق شهروندی باید از جامعیت برخوردار و همه شمولی آن در نهادینه شدن موضوع مورد نظر قرار گیرد، همچنین مباحث مطرح شده در این منشور باید جنبه اجرایی و حقوقی داشته و به صورت نظام مند، با ظرافت و حساسیت دنبال شود.

این تحلیل گر مسائل فرهنگی تصریح کرد: حقوق شهروندی بر اصولی همچون کرامت انسانی ،صیانت از حقوق و آزادی های غیر قابل سلب ،حاکمیت مردم ،برخورداری همه مردم از حقوق انسانی مساوی ،منع تبعیض و حمایت یکسان قانون از همه افراد جامعه مبتنی است .

وی در پایان گفت: منشور حقوق شهروندی که یکی از دستاوردهای دولت آقای روحانی بوده است، هر چند برای تحقق آن پیش شرط ها و شرایط لازم باید مهیا باشد اما طرح این موضوع از سوی خود دولت، به نظر می آید نشان از توجه ویژه دولتمردان به مقوله های های اجتماعی دارد .

۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید