اخبار

هدفمند کردن یارانه ها موجب ایجاد تعادل در اقتصاد کشور خواهد شد

هدفمند کردن یارانه ها موجب ایجاد تعادل در اقتصاد کشور خواهد شد
مدیر کل تعاون استان زنجان گفت: هدفمند کردن یارانه ها موجب ایجاد تعادل در اقتصاد کشور شده و عدالت اجتماعی را رقم خواهد زد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان:سید موسی متوسلین'در گفت و گوبا خبرنگار ایرنا در خصوص هدفمند کردن یارانه ها، افزود: باید در تحقق و اجرای این موضوع به نیاز های کشور در امور اقتصادی توجه جدی کرد.
وی به ارزان بودن انرژی در کشور اشاره کرد و یادآور شد: درشرایط فعلی به علت ارزان بودن انرژی، فرهنگ مصرف صحیح انرژی بوجود نیامده و با هدفمند کردن یارانه ها گامی بزرگ برای ایجاد این فرهنگ و نگرش ایجاد خواهد شد.
متوسلین، اصلاح الگوی مصرف را لازمه هدفمند کردن یارانه ها برای کم کردن فشار های اقتصادی و مالی به مردم دانست و گفت: کسانی که دارایی بیشتری دارند در جامعه از امکانات بیشتری بهرمند هستند و در نتیجه از یارانه های بیشتری استفاده می کنند و این در حالی است که افراد کم درآمد و بی بضاعت توان استفاده از بسیاری یارانه های را ندارند.
مدیرکل تعاون استان زنجان، هدفمند کردن یارانه های را گامی برای تحقق عدالت اجتماعی بیان کرد و گفت: هدف اصل 43 قانون اساسی بهره گیری عموم ملت از منابع و انرژی ها به یک میزان مساوی است و هدفمند کردن یارانه ها گامی بسیار بزرگ برای تحقق این امر می باشد.
وی، تکمیل فرم اقتصادی خانوار را اقدامی برای شناسایی و اطلاع از میزان بضاعت افراد دانست و افزود: در صورتی که تمام مردم بصورت صادقانه این فرم ها را تکمیل کنند دولت توانایی بیشتری در اجرای عدالت اجتماعی داشته و می تواند سهم هرخانوار را بر اساس توان مالی آنها پرداخت نماید.
متوسلین، هدفمند کردن یارانه ها را موجب ایجاد رقابت بنگاه های زود بازده با مراکز اقتصادی و بنگاه های کشورهای بزرگ و توانمند در عرصه اقتصاد دانست و یادآورشد: شاید این بنگاه ها در ابتدا متضرر گردند اما در مدت کوتاهی با خسارات وارده جبران خواهد شد

۱۹ آبان ۱۳۸۹ ۱۰:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید