اخبار

کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات اشتغال اتباع خارجی برگزار شد.

کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات اشتغال اتباع خارجی برگزار شد.
قائم مقام و مدیر اشتغال و توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات اشتغال اتباع خارجی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا آبی پور با بیان این خبر افزود: این کارگاه آموزشی به منظور افزایش سطح آگاهی بنگاههای صنعتی، معدنی و تجاری استان  و با هدف آشنایی با قوانین و مقررات اشتغال اتباع خارجی با حضور و ارائه مهندس عباسی معاونت اداره اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی در محل سالن اجتماعات شهید شهریاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار گردید.

وی تصریح کرد: عباسی در این دوره آموزشی با اشاره به پیشینه اداره کل اتباع خارجی به توضیح دستاوردهای شورای هماهنگی اجرایی اتباع بیگانه و ارکان کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی پرداخت.

عباسی با اشاره به اهداف عملیاتی این کمیسیون، هدف راهبردی آن را ساماندهی و قانونمند نمودن اقامت و اشتغال اتباع افغانی در کشور عنوان نمود.

وی با بیان محور فعالیت های اداره کل اتباع خارجی و کنوانسیون 1951 ژنو امور پناهندگان به توضیح مهاجرت بین المللی و تأثیر آن بر اقتصاد و اشتغال ایران پرداخت.

عباسی تعریف لغوی مهاجرت، انواع مهاجرت را مهاجرت داخلی و مهاجرت خارجی دانسته و گفت: در یک تقسیم بندی دیگر می توان مهاجرت را به مهاجرت ارادی و خود خواسته، مهاجرت اجباری، مهاجرت توده ای، مهاجرت فردی، مهاجرت قانونی و مهاجرت غیر قانونی تقسیم کرد.

وی با اشاره به بیشترین مهاجرت ها در کل دنیا و کشورهای مختلف به توضیح نظریه سرمایه گذاری انسانی و هزینه و فایده و عوامل و آثار مهاجرت پرداخت.

عباسی با بیان پیامدهای مهاجرت بر اقتصاد عنوان نمود: دمهاجرت به خودی خود آثار اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی متعددی در کشورهای مهاجرت فرست و مهاجرت پذیر دارد که پیامدهای مثبت مهاجرت در کشورهای مهاجر پذیر تأمین نیروی کار بدون صرف هزینه های تربیت نیروی انسانی، استفاده از مهاجرین برای کارهای سخت و پیامدهای منفی آن که بیشتر از پیامدهای مثبت می باشد از جمله می توان با افزایش جمعیت، کم شدن دستمزد کارگران محلی، اشاعه بیماری هایی که ممکن است مهاجران به آن مبتلا باشند اشاره کرد.

۸ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید