اخبار

نظارت بر بیمه شدگان تامین اجتماعی در 2 سال پایانی فعالیت افزایش می‌یابد

نظارت بر بیمه شدگان تامین اجتماعی در 2 سال پایانی فعالیت افزایش می‌یابد
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به هوشمند شدن نظارت بر امور بیمه شدگان تامین اجتماعی گفت: بر این اساس ناظران تامین اجتماعی نسبت به ارزیابی وضعیت افرادی که ارتقای شغلی غیرمتعارف در دو سال پایانی فعالیت خود قبل از بازنشستگی داشته باشند رصد ویژه خواهند کرد.

به گزارش اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان مسعود علیاری  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با تشریح قانون بازنشستگی جامعه هدف تامین اجتماعی اظهار کرد: در قانون داشتن 60 سال برای آقایان و 55 سال برای بانوان در بازنشستگی لحاظ شده است.

وی با بیان اینکه بهره‌مندی از حقوق کامل بازنشستگی قانونی برای افراد بسته به سابقه بیمه در تامین اجتماعی دارد، افزود: در این مورد افراد بسته به سابقه که حداکثر 30 سال است از مزایای موجود در قانون بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان با تاکید بر اینکه طبق قانون کار، بانوان با داشتن 20 سال سابقه کار در سنین 42 سال هم می‌توانند با دریافت حقوق 20 روز بازنشسته شوند، ادامه داد: طبق همین قانون، افرادی که سابقه بیمه 35 سال در تامین اجتماعی داشته باشند، می‌توانند بدون شرط سنی بازنشسته شوند.

علیاری به قانون مصوب در تاریخ 17 مهرماه سال 1392 اشاره و تصریح کرد: طبق این قانون مستمری سنوات به بیمه شدگان با سابقه کمتر از 10 سال هم با رعایت شرط سنی 60 سال برای آقایان و 55 سال برای بانوان به صورت 10 به 30 پرداخت می‌شود که در سال جاری و تا پایان شهریورماه 3 هزار و 738 نفر با استفاده از این قانون بازنشسته شدند.

وی با اشاره به اینکه برخی از بیمه شدگان شرایط لازم برای دریافت مستمری و همچنین سابقه یک سال و سه ماه را ندارند، چرا که سابقه بیمه آن‌ها دو تا سه سال است، ادامه داد: طبق قانون افرادی با این شرایط می‌توانند مستمری پنج به 30 را دریافت کنند که تا پایان شهریورماه سال‌جاری 52 نفر از این قانون استفاده کرده و بازنشسته شده‌اند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان با تاکید بر اینکه تصویب قانون برای بازنشستگی برای افراد با سابقه کمتر از 10 سال فشار مضاعفی بر صندوق بازنشستگی وارد می‌کند، تصریح کرد: طبق این قانون افرادی با این شرایط با پرداخت مابه‌التفاوت موجود می‌توانند بازنشسته شده و از عواید صندوق بهره‌مند شوند که در هیچ جای دنیا معمول نیست که با پول بتوان بازنشسته شد.

علیاری با اشاره به هوشمند شدن نظارت بر امور بیمه شدگان تامین اجتماعی گفت: بر این اساس ناظران تامین اجتماعی نسبت به ارزیابی افرادی که ارتقای شغلی غیرمتعارف در دو سال پایانی فعالیت خود قبل از بازنشستگی داشته باشند رصد ویژه خواهند کرد.

شایان ذکر است، تامین اجتماعی با هفت شعبه و هفت کارگزاری در استان زنجان فعالیت می‌کند.

۱۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید