اخبار

توسعه اقتصادی استان، مبتنی بر توان بخش خصوصی است/ صنعت استان برای دستیابی به بازارهای هدف، تلاش بیشتری داشته باشد

توسعه اقتصادی استان، مبتنی بر توان بخش خصوصی است/ صنعت استان برای دستیابی به بازارهای هدف، تلاش بیشتری داشته باشد
استاندار زنجان با بیان اینکه توسعه اقتصادی و رونق کسب و کار استان با تکیه بر توان بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی است، گفت: با توجه به پتانسیل و قابلیت بخش خصوصی و همچنین جذب سرمایه گذاری خارجی که هم اکنون در استان اتفاق افتاده، با تکیه بر این دو مقوله، استان در سال های اخیر، به خوبی در مسیر توسعه قدم برداشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ اسداله درویش امیری در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه توانمندی صنایع استان، با بیان اینکه سرمایه تولید کنندگان و فعالان بخش تولید در بخش های مختلف، باید در خدمت توسعه کشور باشد، اظهار کرد: با توجه به اینکه دولت نمی تواند به تنهایی در راستای تولید ثروت، ایجاد اشتغال و حرکت در مسیر توسعه قدم بردارد، لذا نیازمند حضور و مشارکت بخش خصوصی در این زمینه است و به همین دلیل نباید دستگاه های اجرایی در مسیر فعالیت بخش خصوصی، مانع ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه کارشکنی به بهانه ‌های کذایی در مسیر تولید و سرمایه‌گذاری، با روح اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد، ادامه داد: باید همه دستگاه های اجرایی به منظور حرکت در مسیر اهداف و چشم اندازهای اقتصاد مقاومتی، برنامه های خود را سازماندهی کنند تا کشور در این روند، دچار خدشه نشود.
مقام عالی اجرایی استان، به جایگاه کسب شده استان در کشور طی سال های اخیر در زمینه جذب سرمایه گذار اشاره کرد و گفت: بر اساس اطلاعات مرکز آمار، زنجان جزء 5 استان پر جاذبه کشور برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است که در این راستا، مدیران دستگاه های اجرایی باید با توجه به نیاز استان به ایجاد و جذب سرمایه گذاری جدید، برنامه ریزی های مدونی داشته باشند.
استاندار زنجان با تأکید بر اینکه رسانه‌های استان نباید با انتشار خبرهای منفی از طریق خبرگزاری‌ها، سایت ‌ها و نشریات، فضای استان را برای سرمایه‌گذاران، نا امن جلوه دهند، گفت: باید فضایی به وجود بیاید تا سرمایه ‌گذاران احساس کنند که زمینه جهت سرمایه‌گذاری در استان، مهیاست.
وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه‌های این چنینی و قرار گرفتن محصولات تولیدی استان در معرض دید مردم، یکی از راه‌های معرفی توانمندی‌های بخش تولید استان است، ادامه داد: با توجه به اینکه یکی دیگر از راه های افزایش تولید، دستیابی به بازارهای هدف است، لذا از فعالان بخش صنعت، تجارت و حوزه صادرات استان انتظار می رود در راستای دستیابی به بازارهای هدف، تلاش بیشتری داشته باشند، چرا که دپوی محصولات مختلف تولیدی در انبارها، سم مهلکی برای این حوزه قلمداد می شود. 
درویش‌امیری، با اشاره به اینکه یکی از شاخصه‌های توسعه استان و کشور، تحرک در صادرات است، اضافه کرد: استان زنجان در این بخش طی سال های اخیر، رشد قابل توجهی داشته‌ است؛ به طوری که در 6 ماهه اول سالجاری، صادرات محصولات تولیدی استان، 86 درصد و صادرات از گمرک استان، 35 درصد افزایش داشته است که این آمار، نشان از رشد، توسعه و رونق کسب و کار استان دارد.
وی با بیان اینکه میدان رقابت، سخت شده و تنوع و افزایش کیفیت کالا در دنیا مورد توجه قرار گرفته است، گفت: امروز، اصل رقابت بستگی به کیفیت محصولات تولیدی دارد و بنابراین واحدهای تولیدی، باید محصولات با کیفیت تولید کنند؛ چرا که افزایش کیفیت محصولات تولیدی، موجب سربلندی کشور شده و سبب می‌شود موقعیت کشور و به تبع آن استان، ‌در بازارهای جهانی تثبیت شده و به اعتبار واحدهای تولیدی کشور افزوده شود.
مقام عالی اجرایی استان با بیان اینکه از تولید کنندگان حمایت کرده و از آنها نیز انتظار می رود که محصولات با کیفیت تولید کنند، افزود: تقسیط 350 میلیارد تومان از بدهی مؤدیان مالیاتی و بخشودگی 35 میلیارد تومان از مالیات آنها، از مصادیق حمایت دولت از تولید کنندگان است.
استاندار زنجان به صنعت فرش استان و کشور اشاره کرد و با بیان اینکه فرش، هنری گرانبها و اثری ماندگار است، گفت: روزگاری، فرش دستبافت ایرانی، شناسنامة ایرانیان در دنیا به شمار می‌رفت که امیدواریم فرش ایرانی، مجدداً حیات زیبا و پر رونق خود را در داخل و خارج از کشور پیدا کند .

 
۱۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید