اخبار

بهزیستی استان زنجان 426مسکن مددجوی روستایی را مناسب سازی کرد

بهزیستی استان زنجان 426مسکن مددجوی روستایی را مناسب سازی کرد
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت : از ابتدای سال 1395 تا کنون بهزیستی استان زنجان ، با اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه ( C.B.R ) 426 خانه روستایی را جهت سهولت زندگی مددجویان معلول مناسب سازی کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از سایت خبری بهزیستی استان ، محمد محمدی در آغاز دوره آموزشی توانبخشی مبتنی بر جامعه با اعلام این خبر گفت : طرح ( C.B.R ) بصورت همزمان 3 استراتژی مهم و تاثیرگذار بهزیستی که شامل پیشگیری ، توانمند سازی و برون سپاری است را انجام می دهد.

وی افزود : توانبخشی مبتنی بر جامعه ( C.B.R ) بعنوان یک استراتژی برای بهبود دسترسی به خدمات توانبخشی برای معلولان کشورهای در حال توسعه محسوب می گردد و مهم ترین مأموریت C.B.R توانمند سازی افراد معلول ،خانواده های آنان و جامعه محلی از طریق افزایش آگاهی ، ارتقاء ، مشارکت ، کاهش فقر و فراهم نمودن نیازهای اساسی جهت دسترسی به بهداشت ، آموزش و فرصت های معیشتی مددجویان است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به شناسایی 13هزار و 400 معلول در روستاهای استان زنجان افزود : خوشبختانه با اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه از سال گذشته تا کنون نزدیک به 300 شغل محلی برای معلولین روستایی ایجاد شده است که می توان ایجاد اشتغال را یکی از مهمترین اولویت های توانمند سازی برشمرد.

محمدی گفت: فعالیتهای C.B.R در 5 مولفه اصلی تحت عنوان سلامت ، آموزش ، معاش ، اجتماعی ، توانمند سازی در زمینه سلامت ، ارتقاء سطح سلامت فردی ، پیشگیری ، مراقبتهای پزشکی و توانبخشی فرد مطرح است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : بهره‌‌مندی معلولان و خانواده‌های آنان از آموزش‌های ارائه شده ، ارائه بسته های مختلف توانبخشی برای افراد واجد شرایط از جمله مواردی است که بهزیستی برای توانخواهان جامعه هدف ارائه می دهد.

وی با اشاره به 212 مورد اشتغال ایجاد شده و 355 مورد مناسب سازی مسکن در طرح ( C.B.R ) ازسال گذشته تاکنون توسط بهزیستی زنجان، تصریح کرد : در صورت آموزش به خانواده‌ها و مناسب‌سازی محیط می‌توان شرایط بهتری را برای زندگی افراد معلول و توانمندسازی آنها فراهم کرد که این امر می‌تواند با ارائه آموزش‌های مهارتی اشتغال پایداری را برای فرد معلول فراهم کند.

وی با بیان اینکه سال گذشته مبلغ 8 میلیارد ریال برای اجرای طرح توان بخشی مبتنی بر جامعه اختصاص یافته است افزود : در شش ماهه نخست سالجاری نیز اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 100 میلیون ریال برای این مهم محقق گردیده است.

گفتنی است : دوره آموزشی مدیریت اجرایی طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه ( C.B.R ) بمدت دو روز با حضور 65 نفر از کارشناسان ، تسهیلگران مراکز دولتی و غیر دولتی در سالن کنفرانس بهزیستی استان زنجان در حال برگزاری است.

۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۱۵:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید