اخبار

جلسه طرح روستا تعاون شهرستان خرم دره برگزار شد.

جلسه طرح روستا تعاون شهرستان خرم دره برگزار شد.
سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خرم دره از برگزاری جلسه طرح روستا تعاون در شهرستان خرم دره خبر داد .

                                                          

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان سیروس مردای گفت : جلسه طرح روستا تعاون با حضور پاک منش رئیس اداره توسعه تعاونی ها ، موسوی رئیس اداره تشکیل تعاونی های اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ، دهیاران بخش مرکزی و جمعی از شوراهای اسلامی روستاها به ریاست دکتر شاهپور کاظمی سرپرست بخشداری خرم دره در سالن اجتماعات فرمانداری خرم دره برگزارشد.

وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه و قانون اساسی به نقش تعاون توجه ویژه ای شده است ، اظهار کرد : طبق این برنامه حوزه تعاون باید 25 درصد اقتصاد کشور را در دست داشته باشد .

مرادی تصریح کرد : روستاهای شهرستان خرم دره از پتانسیل بالایی در حوزه اشتغالزایی برخوردارهستند همچنین روستاها محور اصلی توسعه پایدار کشور با توجه به وضعیت کشور از لحاظ تحریم ها قملداد می شوند لذا باید برای اجرای طرح تعاون روستا در مناطق روستایی شهرستان تلاش گردد .

  در ادامه جلسه پاک‌منش ریئس اداره توسعه و ترویج تعاون اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار کرد : در حال حاضر کشورمان در وضعیت اقتصادی خاصی به لحاظ تحریم‌ها قرار دارد، و اعمال تحریم‌ها باعث بروز مشکل در حوزه صنعت و اشتغال شده است.

وی افزود : متاسفانه در حال حاضر با انبوهی از بیکاران در استان و کشور مواجه هستیم اگر می‌خواهیم کشوری مستقل و پیشرفته با اقتصاد پویا داشته باشیم همه باید به نوبه خود در حوزه ایجاد اشتغال و کارآفرینی احساس مسئولیت کنیم. یکی از رویکردهای دولت تدبیر و امید در حوزه ایجاد اشتغال توجه ویژه به روستاها و استفاده از ظرفیت‌های روستایی برای توسعه اقتصادی است.

  پاک‌منش با اشاره به اینکه برنامه ششم توسعه ، دولت را موظف کرده است در طول این برنامه حداقل در پنج‌هزار روستا برنامه ویژه اقتصادی برای ارتقای اقتصادی روستاها اجرا شود، اظهار کرد: امسال سهمیه استان زنجان در این حوزه 90 روستا از این پنج‌هزار روستا است.

  وی با اشاره به اینکه سالانه باید در هزار روستا طرح روستا تعاون اجرا شود، عنوان کرد: دولت همچنین موظف است در طول برنامه ششم توسعه 54 خوشه کسب و کار تعریف و ایجاد کند.

  وی یادآور شد در راستای : ماده 27 قانون برنامه ششم ، وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی طرح تعاون روستا را مطرح کرده است که در این طرح برنامه‌های دولت در قالب شرکت‌های تعاونی در روستاها اجرا شود و شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های روستاها در حوزه اشتغال از اهداف اجرای طرح تعاون روستایی است، در این طرح ظرفیت‌های هر روستا بر اساس مزیت‌های موجود با کمک فرمانداری ها، دهیاران و شوراهای اسلامی شناسایی می‌شود.

  پاک‌منش افزود : کشور ما در حوزه دامداری و کشاورزی از ضریب نسبی برخوردار است در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل کشاورزان روستایی کشور ما نداشتن بازاریابی خوب برای محصولات تولیدی است که این امر سبب می‌شود اکثر محصولات به دست دلالان بیفتد، ایجاد تعاونی های تامین نیاز در مناطق روستایی می تواند گامی مثبت در حل این مشکل باشد.  

در ادامه جلسه کاظمی  سرپرست بخشداری خرم دره با بیان اینکه اجرای این طرح فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی به ویژه برای افراد تحصیل کرده است ، تصریح کرد : دراجرای این طرح شاخص های سرمایه گذاری و افراد تعاونی توسط خود اهالی مشخص می شود .

۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید