اخبار

اولین جلسه کمیته اشتغال شهرستان ماهنشان در سال 96 برگزار شد.

اولین جلسه کمیته اشتغال شهرستان ماهنشان در سال 96 برگزار شد.
سرپرست اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان ماهنشان از برگزاری اولین جلسه کمیته اشتغال شهرستان ماهنشان در سال 96 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، جمال الدین مرادی با بیان این مطلب افزود: این جلسه با حضور سرپرست دبیرخانه کارگروه تخصصی اشتغال اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و اعضای کمیته به ریاست نوری فرماندار و رئیس کمیته اشتغال شهرستان ماهنشان در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان ماهنشان برگزار گردید.

 

نوری فرماندار و رئیس کمیته اشتغال شهرستان ماهنشان ضمن خیرمقدم به اعضای حاضر در جلسه گفت : یکی از چالش های جامعه امروزی بحث بیکاری است که متاسفانه بیشتر خانواده ها درگیر آن هستند و ایجاد اشتغال و تثبیت  شغل های ایجاد شده  حائز اهمیت است .

وی اظهار داشت : شهرستان ماهنشان در دوحوزه صنعت و معدن وکشاورزی دارای پتانسیل های بسیار فراوان است از آن جمله به معدن سرب و روی انگوران اشاره کرد . و با اشاره به ضمانت های بانکی به بانک ها توصیه نمود با توجه به لزوم حمایت از کسب و کارها در شهرستان ، در این خصوص نهایت مساعدت را نسبت به متقاضیان انجام دهند .

این مقام مسئول به ظرفیت های شهرستان ماهنشان در حوزه گردشگری و شیلات اشاره کرد و بیان داشت  : سالانه8000 تن ماهی سردآبی در این شهرستان تولید می شود .

وی در ادامه ضمن تاکید برای ایجاد شرکت های تعاونی ، ساماندهی تعاونی های تشکیل شده را مهم دانسته و گفت :  دولت تدبیر و امید امسال نزدیک به 5/1میلیارد دلار اعتبار در خصوص توسعه روستایی در جهت ایجاد اشتغال پیش بینی کرده است و  بر ایجاد بازارچه مشاغل خانگی از طریق همکاری شهرداری ها ، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، اداره صنعت،معدن و تجارت واداره جهاد کشاورزی جهت عرضه تولیدات مشاغل خانگی در سطح شهرستان تاکید نمود.

در ادامه جلسه طیب جعفری سرپرست دبیرخانه کارگروه تخصصی اشتغال اداره تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان ضمن معرفی برنامه های اشتغال عنوان نمود: در سال 96برای اولین بار یک برنامه علمی و جامع برای توسعه اشتغال در کشور با تدبیر دولت محترم برای کل کشور مصوب شده است که از طریق ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با امضای معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاوتی در 31خرداد ماه به کلیه دستگاه ها اجرایی ابلاغ شده است.

 

وی تصریح کرد: این برنامه خود درواقع جزئی از بسته های پنج گانه رونق تولید واشتغال می باشد و برنامه اشتغال فراگیر در نظر دارد برای جمعیت بیکار کل کشور در دوره زمانی پیش بینی شده 971000شغل ایجاد کند که در سه قالب اصلی تقسیم بندی شده است.

جعفری عنوان نمود: در قالب اول حدود 850 هزار فرصت شغلی پیش بینی شده که 651هزار در خود برنامه پیش بینی شده و 200هزار فرصت شغلی دیگر در قالب تفاهم نامه مابین وزارت صنعت و معدن ،تجارت و سازمان مدیریت برنامه ریزی و وزارت کار منعقد گردیده است

وی اظهار کرد: در قالب دوم برنامه اشتغال فراگیر 228هزار فرصت شغلی پیش بینی شده که از جمله آن می توان به طرح کار ورزی و طرح روستا تعاون که درحال اجرا می باشد اشاره نمود و قالب سوم طرح های اشتغال حمایتی است که از طریق دستگاه های حمایتی انجام میشود از جمله اینها اشتغال مدد جویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی مد نظر می باشد .

جعفری در ادامه به بیان و توضیح سهمیه های استانی و شهرستانی پرداخت.

۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید