اخبار

جریمه اشتغال اتباع خارجی غیر مجاز اعلام شد

جریمه اشتغال اتباع خارجی غیر مجاز اعلام شد
قائم مقام و مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت : جریمه اشتغال اتباع خارجی غیر مجاز روزانه 154 هزار تومان است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمد رضا آبی پور در گفتگو با خبرنگار ایسنا ، منطقه زنجان ، در خصوص جریمه کارفرمایان متخلف ، اظهار کرد : بنابر مصوبه شورای عالی کار درباره حداقل دستمزد در سال جاری ، مبلغ جریمه ثابت هر روز اشتغال غیر مجاز اتباع خارجی ، یک میلیون و 549 هزار و 885 ریال است .

وی تصریح کرد : براساس قانون ، هر گونه به کارگیری اتباع خارجی غیر مجاز در واحدهای کارگاهی ممنوع است و کارفرمایان متخلف برابر قانون از یک تا 90 روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می شوند .

این مسئول ادامه داد میزان جریمه امسال کارفرمایان متخلف که اقدام به استفاده از اتباع خارجی فاقد مجوز کار می کنند ، به استناد بند (ج) ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مبتنی بر اعمال جریمه به میزان پنج برابر حداقل دستمزد روزانه است .

آبی پور یادآور شد : مبلغ جریمه بابت هر روز اشتغال غیر مجاز اتباع خارجی یک میلیون 549 هزار و 885 ریال معین شده است که مبلغ یاد شده ، در خصوص کارفرمایان متخلف اعمال و در صورت تکرار تخلف ، این میزان جریمه دو برابر خواهد شد .

۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید