اخبار

دومین جلسه کمیته اشتغال شهرستان سلطانیه برگزار شد

دومین جلسه کمیته اشتغال شهرستان سلطانیه برگزار شد
سرپرست واحد هماهنگی تعاونکار ورفاه اجتماعی شهرستان سلطانیه گفت: دومین جلسه کمیته اشتغال شهرستان سلطانیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، یعقوب بیگلر سرپرست واحد هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتنماعی شهرستان سلطانیه به عنوان دبیر جلسه ضمن خیر مقدم گویی به اعضاء حاضر در جلسه با قرائت دستور جلسه به ارائه گزارش برنامه های سال جاری  پرداخت..

محمد رضا رهروی سرپرست اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان ضمن تشکر از اعضای حاضر در جلسه به برنامه های خوب دولت تدبیر و امید و اهمیت اشتغال به ویژه اشتغال پایدار اشاره کرده و عنوان نمود:‌ امسال از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گرفته است لذا باید با مدنظر داشتن تمامی بعدهای اشتغال و تولید در پیشبرد اهداف تعیین شده گام برداشت که این امر علاوه بر برنامه‌ریزی نیازمند هماهنگی تمامی دستگاه‌های مرتبط است که در سالهای اخیر ثبت نام کنندگان جویای کار به شدت پررنگ شده که عوامل مختلفی در این قضیه دخیل بود است.

وی با اشاره به برنامه فراگیر اشتغال، به تشریح طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی پرداخت.

در ادامه جلسه محمدیان معاون فرمانداری شهرستان سلطانیه تصریح کرد: کاهش سرمایه اجتماعی یکی از نقطه ضعف های دولت ها در جهان به شمار می رود که باعث می شود دولت ها نتوانند سیاست های خودشان را که مبتنی بر مشارکت های مردمی است به خوبی انجام بدهند.

محمدیان اظهار کرد: ریشه عمده تمام آسیب های اجتماعی بیکاری و فقر است و شاید این موضوع هم دولت های گذشته را به خصوص این دو ، دولت گذشته را بر آن داشته که حساسیت بیشتری را روی این قضیه داشته باشند.

وی عنوان نمود: در این سال ها دولت طرح های حمایتی خوبی را از واحد های تولیدی انجام داده که یکی از اهداف دولت حفظ واحد های تولیدی موجود تثبیت اشتغال وکمک به سر پا نگه داشتن این واحدها می باشد

محمدیان ادامه داد: در کنار این اقدامات باید نگاه ویژه ای به بحث ایجاد اشتغال که این هم با توجه به طرح هایی که دولت داشته از جمله  طرح اشتغال فراگیر ، طرح تکاپو ، طرح کارورزی و سایر طرح های تسهیلاتی که در این زمینه انجام شده، داشته باشیم.

در پایان هریک از ادارات و دستگاههای اجرایی با بیان و توضیح اقدامات خود در حوزه ایجاد اشتغال به بیان برش شهرستانی حوزه خود پرداختند.

۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید