اخبار

۹۲۰۰ کودک کار زیر پوشش مراکز آموزشی و حمایتی قرار دارند

۹۲۰۰ کودک کار زیر پوشش مراکز آموزشی و حمایتی قرار دارند
مدیرکل آسیب‌دیدگان اجتماعی بهزیستی با اشاره به وجود ۳ تا ۷ میلیون کودک کار در کشور گفت: ۹ هزار و ۲۰۰ نفر از این کودکان زیر پوشش مراکز آموزشی و حمایتی قرار دارند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، فریبا درخشان‌نیا در آیین افتتاح مرکز آموزش و حمایتی روزانه کودک‌ و خانواده استان زنجان با بیان اینکه کار کردن در سازمان بهزیستی جدا از نیاز مالی عشق می‌خواهد، اظهار داشت: تعامل خوب سازمان بهزیستی با دستگاه‌های دیگر سبب موفقیت این سازمان شده است.

وی با ابراز خرسندی از مدیریت خوب و کارآمد مدیرکل بهزیستی استان زنجان‌ افزود: رتبه نخست جشنواره شهید رجایی استان به مدت سه سال متوالی نشان از مدیریت خوب مدیرکل فعلی بهزیستی استان زنجان است.

مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی ابراز کرد: زنجان ظرفیت این را دارد که به عنوان الگوی کشور در حوزه مرکز آموزشی و حمایتی روزانه کودک و خانواده انتخاب شود.

وی با تایید فضای فرهنگسرای کوثر که بخشی از آن به عنوان مرکز آموزش و حمایتی روزانه کودک و خانواده استان زنجان انتخاب شده است، گفت: فضای فرهنگی کوثر فضای خوب و قابل قبولی است.

درخشان‌نیا با بیان اینکه از سال 92 موضوع مراکز آموزشی خانواده و کودک طراحی شد، گفت: تا کنون 48 مرکز در کشور وجود دارد و امروز خوشحالیم که مرکز زنجان‌ را افتتاح می‌کنیم.

وی با ارائه آخرین گزاش از ثبت نام کودکان کار در مراکز آموزش خاطرنشان کرد: تا کنون 9 هزار و 200 کودکان‌کار در این‌ مراکز در کشور ثبت نام کردند.

مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی با ابراز تاسف از وجود کودکان کار در خیابان‌ها گفت: ما مایل هستیم کودکان‌ کار را به سمت مراکز آموزشی سوق دهیم تا بتوانند مهارت‌های زندگی را فرا بگیرند.

وی به طرح همبستگی خلاق اشاره و عنوان کرد: این طرح از مرداد ماه امسال آغاز و یک طرح بسیار خوبی بین سازمان‌های مردم نهاد و بهزیستی است.

درخشان‌نیا با اشاره به آماری که از سوی سمن‌ها ارائه شده گفت: طبق آمار سمن‌ها پیش‌بینی می‌شود 3 تا 7 میلیون کودک کار در کشور وجود داشته باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آمار خشم در کدام استان بیشتر است، گفت: این آمارها به وضعیت جامعه هیچ کمکی نمی‌کند و اجازه بدهید از دادن پاسخ به این سئوال صرف نظر کنم.

۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید