اخبار

تامین اجتماعی هزینه درمان بیماران فوتی را پرداخت می‌کند

تامین اجتماعی هزینه درمان بیماران فوتی را پرداخت می‌کند
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: صد درصد از هزینه‌های درمان بیماران بیمه شده که به هنگام معالجه در بیمارستان‌های طرف قرار داد فوت می‌کنند از جانب سازمان تامین اجتماعی می‌پردازد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی به منظور ایجاد رضایت‌مندی و مساعدت در کاهش هزینه‌های درمان، 100 درصد از هزینه‌های درمان بیمه‌شدگانی را که به هنگام معالجه در مراکز درمانی طرف قرار داد و یا غیر طرف قرار داد فوت می‌کنند، پرداخت می‌کند.

این مسئول با بیان این‌که سازمان تامین اجتماعی به دنبال افزایش گستره چتر حمایتی خود از بیمه‌شدگان خویش است، ادامه داد: در این راستا، سازمان 100 درصد از فرانشیز سهم بیمه شده‌هایی که در بیمارستان‌های طرف قرار داد و یا غیر طرف قرار داد فوت می‌کنند، تا سقف تعرفه‌های بخش دولتی مصوب هیات وزیران بر عهده می‌گیرد.

وی با بیان این‌که بخشنامه مذکور از هم اکنون قابلیت اجرایی دارد، افزود: آگاهی بیمه‌شدگان از خدمات و قوانین تامین اجتماعی از حقوق مسلم صاحبان اصلی این سازمان ست و بیمه‌شدگان برای کسب اطلاع از قوانین و مقررات جاری این سازمان می‌توانند به پایگاه اینترنتی dzanjan.tamin.ir (قسمت قوانین و مقررات) مراجعه و نسبت به افزایش آگاهی خویش اقدام کنند .

محمدی با اشاره به این‌که هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی هستند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر پنج مرکز درمانی در شهرهای زنجان، ابهر، خرم‌دره و قیدار، همچنین بیمارستان‌های امید ابهر و امام حسین (ع) با 220 تختخواب به بیماران خدمت‌رسانی می‌کنند. پارسال نیز 978 هزار نفر در این مراکز تحت درمان قرار گفتند .  

به گزارش ایسنا، بیش از 40 عنوان بروشور از قوانین و مقررات، همچنین تعهدات کوتاه و بلندمدت سازمان در سایت مذکور برای آگاهی بیمه‌شدگان سازمان بارگزاری شده است

۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید