اخبار

سومین جلسه کمیته اشتغال شهرستان ایجرود برگزار گردید .

سومین جلسه کمیته اشتغال شهرستان ایجرود برگزار گردید .
سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ایجرود گفت : سومین جلسه کمیته اشتغال شهرستان ایجرود برگزار گردید .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان : باب اله قاسملو با بیان این مطلب افزود: این جلسه با حضور اعضای کمیته و به ریاست بیات فرماندار و رئیس کمیته اشتغال شهرستان ماهنشان در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان ماهنشان برگزار گردید.

در این جلسه بیات با بیان این مطلب که در حال حاضر بحث اشتغال یکی از مباحث مهم شهرستان است تاکید کرد که موضوع اشتغال باید با دقت و ظرافت بیشتری پیگیری شود و باید نقاط ضعف و قوت خودمان را بسنجیم و با همفکری بیشتر بتوانیم برنامه های اشتغال را تحقق ببخشیم.

 

بیات به طرح اشتغال در مناطق روستایی و عشایری اشاره کرد و به تشریح طرح روستا تعاون پرداخته و افزود: در این طرح، افراد بیکار در روستا با تشکیل تعاونی تخصصی در زمینه یک حرفه، به کار مشغول می‌شوند و دولت در این مسیر از آنها حمایت می‌کند .

وی ضمن اشاره به طرح کارورزی بیان داشت با بیان این که طرح مذکور با هدف افزایش مهارت جویندگان کار اجرا میشود، در طرح کارورزی، حقوق و حق بیمه کارورز توسط دولت پرداخت می شود و هیچ هزینه ای برای کارفرما به دنبال ندارد.
وی گفت: تمامی فارغ التحصیلانی که شرط سنی را داشته و شش ماه تا 3 سال از فارغ التحصیلی آنها میگذرد می توانند در این طرح شرکت کنند و ضمن دریافت حقوق و برخورداری از بیمه، نسبت به افزایش مهارت خود اقدام نمایند.

در پایان جلسه قاسملو به اهمیت بازارچه های مشاغل خانگی تاکید کرد و اظهار داشت با عنایت به اینکه بیش از نود درصد جمعیت شهرستان روستایی است ایجاد بازارچه های مشاغل خانگی  در توسعه روستاها و رونق آنها بسیار موثر بوده و در بازاریابی تولیدات روستایی نقش بسزایی خواهد داشت. لذا خواستار توجه بیشتر شهرداریها به موضوع ایجاد بازاچه های مشاغل خانگی شد

۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید