اخبار

دولت نشان داد که در زمینه اجرای مصوبات سفرهای استانی مصمم است

دولت نشان داد که در زمینه اجرای مصوبات سفرهای استانی مصمم است
وزیر تعاون با اشاره به دور سوم سفرهای استانی هیأت دولت، گفت: دولت نشان داد که در انجام و پیگیری مصوبات سفرهای استانی، مصمم است

 گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، محمد عباسی در جلسه شورای اداری شهرستان خرمدره با اشاره به سفرهای استانی رییس جمهور،  خاطرنشان کرد: وقتی دور اول سفرهای استانی صورت گرفت، بسیاری تصور کردند که مصوبات دور اول تنها درحد وعده و وعید باقی خواهد ماند اما وقتی دور دوم و سوم سفرهای استانی نیز ادامه یافت و همه پیگری های دولت درخصوص مصوبات سفرهای استانی را مشاهده کردند، دریافتند که دولت در این زمینه مصمم عمل می کند و پیگیر امور است.

 
 وی اظهار داشت: امروز فتنه گران علی رغم همه شیطنت ها نتوانسته اند هیچ خللی در دفاع و حمایت مردم از مسئولین ایجاد کنند.
 
وزیر تعاون در بختی دیگری از سخنان خود با بیان اینکه درحال حاضر بیشترین دغدغه مردم بحث اشتغال است، گفت: به طور کلی سه راه برای ایجاد اشتغال وجود دارد. فعالیت در نظام اداری یکی از راههای سهل و آسان است که علاقه مندان بسیاری هم دارد اما هر کشوری در بحث اشتغال زایی دولتی محدودیت هایی دارد و ایران همه از این قاعده مستثنی نیست.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر در ادارات دولتی ایران 3 میلیون نفر مشغول به  فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: این درحالی است که در کشور ژاپن تنها 500 هزار نیروی اداری وجود دارد.
 
عباسی در ادامه سرمایه گذاری را به عنوان راه حل دوم مشکل بیکاری دانست و گفت: افراد اندکی قدرت سرمایه گذاری دارند، مخصوصاً در شهرستان ها این تعداد به حداقل می رسد.
 
وزیر تعاون با تأکید براینکه به هر حال مشکل بیکاری صرفاً ناشی از مسائل مادی نیست، ادامه داد: بحث مدیریت در زمینه اشتغال مهمتر از مسائل مادی است. از سوی دیگر برای اشتغالزایی باید پروژه و امکانات تعریف شود و سپس منتظر بودجه دولتی بود.
 
عباسی بحث صنایع تبدیلی را از دیگر راههای اشتغالزایی عنوان کرد و تصریح نمود: ما نیازمند صنایع تبدیلی هستیم تا بتوانیم کشاورزی و اشتغال را همزمان تقویت کنیم.
 
گفتنی است در سفر وزیر تعاون به شهرستان خرمدره سالن ورزشی 3 هزار نفری این شهرستان با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد ریال و در زمینی به مساحت 4 هزار و 500 متر مربع افتتاح گردید
۳ آذر ۱۳۸۹ ۱۵:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید