اخبار

کارفرمایان راه‌های پرداخت الکترونیک حق بیمه کارگران را مدنظر قرار دهند

کارفرمایان راه‌های پرداخت الکترونیک حق بیمه کارگران را مدنظر قرار دهند
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: کارفرمایان جهت تسهیل در روند امور، راه‌های پرداخت الکترونیک حق بیمه کارگران را مدنظر قرار دهند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان مسعود علیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: برای جلوگیری از بروز مشکلات فنی در ثبت اطلاعات بیمه‌ای، کارفرمایان باید لیست پرداخت حق بیمه کارگران را به روزهای آخر موکول نکنند و از اولین روزهای هر ماه نسبت به پرداخت لیست حق بیمه اقدام کنند. این در حالی است که هر یک از کارفرمایان باید روش‌های پرداخت الکترونیک را بداند و حتی‌الامکان از پرداخت حق بیمه با روش سنتی اجتناب کند.  

این مسئول ادامه داد: یکی از راه‌های پرداخت حق بیمه کارگران، پرداخت از طریق پرتال اختصاصی کارفرمایان به نشانی portal.tamin.ir  است. علاوه بر این، کارفرمایان می‌توانند به وسیله کارت شتاب و ازطریق سایت بانک رفاه کارگران به نشانی https://sep.shaparak.ir/privateipg/tamin  حق بیمه کارگران را پرداخت کنند.  

وی با اشاره به امکان پرداخت حق بیمه کارگران از طریق اپلیکیشن موبایل ٧٢٤، افزود: کارفرمایان می‌توانند نرم‌افزار مورد نظر را از طریق سایت http://www.724sep.ir  دانلود و نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام کنند. پرداخت حق بیمه از طریق سامانه مبتنی بر USSD  سازمان تامین‌اجتماعی نیز از دیگر روش‌های پرداخت حق بیمه الکترونیک به شمار می‌رود.  

علیاری تصریح کرد: به این صورت که کارفرمایان می‌توانند با وارد کردن کد دستوری #١٤٢٠*٤٤* سپس عدد ٣، وارد منوی پرداخت الکترونیکی حق بیمه سازمان تأمین‌اجتماعی شوند و بعد از ثبت اطلاعات قبض، با هریک از کارت‌های عضو شتاب نسبت به پرداخت حق بیمه اقدام کنند.  

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان همچنین از امکان پرداخت حق بیمه کارگران از طریق سامانه USSD  بانک رفاه خبر داد و افزود: با استفاده از این سامانه و وارد کردن کد #٧١٣*٧٢٤* بر روی گوشی تلفن همراه، کارفرما می‌تواند وارد منوی پرداخت قبض سازمان تامین اجتماعی شده و با ثبت اطلاعات شناسه قبض، مبلغ قبض، شماره کارت و رمز دوم کارت، قبض مربوطه را با هر یک از کارت‌های عضو شتاب پرداخت کند.  

علیاری تاکید کرد: تکریم ارباب‌رجوع، کاهش مراجعات به شعب وکارگزاری‌ها، جلوگیری از اتلاف وقت کارفرمایان، افزایش سرعت واعتبار محاسبات بیمه‌ای و کاهش سفرهای درون‌شهری از مزایای پرداخت اینترنتی حق بیمه است

۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید