اخبار

6 آذرماه همه واحدهای تولیدی استان زنجان تعطیل است

6 آذرماه همه واحدهای تولیدی استان زنجان تعطیل است
مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 6 آذرماه همه واحدهای تولیدی استان تعطیل است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، هومن امیدوار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان درباره تعطیلی ششم آذرماه اظهار کرد: با توجه به تأیید شورای نگهبان ابلاغ این قانون، روز دوشنبه 6 آذرماه مصادف با هشتم ربیع الاول و روز شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) و آغاز ولایت امام زمان(عج) تعطیل رسمی است.

وی تصریح کرد: در همین راستا اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان طی بخشنامه‌ای ششم آذر را  بیان کرد که این تعطیلی شامل همه کارگران مشمول قانون کار است.

به گزارش فارس، روز دوشنبه روز شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) است که بر اساس مصوبه مجلس تعطیل است، اما در تقویم درج نشده است.

طبق بند (ح) از ماده ۳۷ قانونی به نام قانون «احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور»، هشتم ربیع‌الاول به‌مناسبت سالروز شهادت امام حسن‌ عسکری (ع) و آغاز امامت حضرت‌ مهدی(عج)، تعطیل رسمی تعیین شده است.

این قانون در ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ در روزنامه رسمی منتشر شده و از آن‌جایی‌که تقویم رسمی موسسه «ژئوفیزیک دانشگاه تهران» به عنوان مرجع تقویم و سررسید رسمی در نیمه‌ سال قبل (۹۵) تدوین شده، این تعطیلی در آن قرار نگرفته است.

 

۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید