اخبار

332 طرح اشتغال خانگی در صف سیستم بانکی زنجان برای دریافت تسهیلات

332 طرح اشتغال خانگی در صف سیستم بانکی زنجان برای دریافت تسهیلات
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: از شهریورماه سال جاری تاکنون 332 طرح اعم از پشتیبان و مستقل با مبلغ 34 میلیارد و 660 میلیون ریال اعتبار برای اجرای طرح اشتغال خانگی در این استان به سیستم بانکی معرفی شده است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای سال جاری بناست 192 میلیارد ریال اعتبار با عاملیت بانک ملت و توسعه تعاون برای توسعه اشتغال خانگی پرداخت شود.

وی یادآورشد: بناست بانک ملت 102 میلیارد ریال و توسعه تعاون 90 میلیارد ریال از این تسهیلات را خصوص اشتغال خانگی پرداخت کنند.

یوسفی به اجرای طرح اشتغال فراگیر و سهمیه تعیین شده بانک ها در پرداخت تسهیلات این بخش اشاره و اظهار کرد: بناست بانک توسعه تعاون 176 میلیارد ریال، تجارت 294، صادرات 235، ملت 294، رفاه 235، سپه 294، ملی 470 و کشاورزی 352 میلیارد ریال در این زمینه تسهیلات پرداخت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان مجموع اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح 2 هزا و 348 میلیارد ریال برای این استان اعلام کرد و جدیت سیستم بانکی در تحقق 100 درصدی هدفگذاری ها را خواستار شد.

وی تاکید کرد: این ارقام از محل بند الف و ب تبصره 18 قانون بودجه سال 96 تعیین شده است.

براساس تبصره ١٨ قانون بودجه سال ١٣٩6 کل کشور مقرر شده است:

الف- به دولت اجازه داده می‌شود برای مردمی‌شدن اقتصاد، حداکثرسازی مشارکت اقتصادی، بهره‌گیری مؤثر از ظرفیت‌های عظیم جمعیت فعال کشور (جوانان، زنان و دانش‌ آموختگان دانشگاهی) و برای بهره‌برداری مؤثر از مزیت‌های نسبی و رقابتی مناطق در پهنه سرزمینی ایران اسلامی(با اولویت مناطق روستایی و عشایری و محروم) نسبت به برنامه‌ریزی و سیاست گذاری مناسب برای ایجاد فرصت های شغلی جدید و پایدار در منطقه و شناسایی استعدادها و قابلیت‌های مناطق، از طریق حمایت‌های نهادی، اعتباری، آموزشی و اجرایی، اقدامات زیر را براساس سیاست‌های مصوب شورای‌عالی اشتغال انجام دهد:

1- تدوین و ارائه اولویت‌های سرمایه‌گذاری به تفکیک رشته فعالیت‌ها تا سطح شهرستان توسط دستگاه های اجرایی با همکاری بخش خصوصی و تعاونی با توجه به قابلیت‌ها و محدودیت‌های محیطی و اقتصادی منطقه و تحلیل پویای(دینامیک) کسب و کار، بازار عوامل و اشتغال، بازار محصول و زیرساخت‌های موجود

2- ظرفیت‌سازی برای مشارکت فعال و مؤثر جامعه هدف توسط دستگاه اجرایی

3- تسهیل‌گری و ظرفیت‌سازی نهادی در مناطق روستایی و گروه های هدف و احیاء و توسعه کشاورزی در مناطق مرزی و نقاط محروم کشور

4- اطلاع‌رسانی شفاف مشوق های مالی، حمایتی مستمر و فراگیر هر یک از دستگاه های اجرایی

5- ایجاد رونق در بخش ساختمان و خدمات عمومی

6- اولویت تخصیص مشوق های مالی به طرح(پروژه)‌ها، به ترتیب برای ایجاد و توسعه بنگاه های کوچک، متوسط و صنایع دستی

ب- یارانه سود تسهیلات سرمایه‌گذاری و اشتغال موضوع بند (الف) این تبصره، از محل اعتبار ردیف شماره 118- 550000 جدول شماره (9) این قانون تامین می‌شود.

حداکثر بیست‌درصد(20%) اعتبار این ردیف به تعاونی‌هایی اختصاص می‌یابد که حداقل هفت عضو فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار داشته باشند.

آیین‌نامه اجرایی بندهای (الف) و (ب) این تبصره شامل نوع و شکل حمایت‌ها، میزان و مناطق مورد شمول، میزان تسهیلات، افراد حقیقی و حقوقی مشمول بر اساس پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری دستگاه های اجرایی ذی‌ربط حداکثر تا یک‌ماه پس از تصویب این قانون تهیه می‌شود و به‌تصویب هیات‌وزیران می‌رسد.

۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید