اخبار

طرح روستا تعاون در روستای سوکهریز تشریح شد.

طرح روستا تعاون در روستای سوکهریز تشریح شد.
سرپرست اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان خرمدره از تشریح طرح روستا تعاون در روستای سوکهریز شهرستان خرمدره خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان سیروس مرادی با بیان این مطلب افزود: طرح روستا تعاون در جمع اهالی این روستا در مسجد جامع با حضور رئیس اداره گسترش تعاونی های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برای اهالی این روستا تشریح گردید و مقدمات کار برای تشکیل تعاونی در سوکهریز انجام شد.

 سرپرست اداره  تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه نیز در این باره ضمن تأکید بر همکاری بیشتر در اجرای طرح روستا تعاون بیان کرد: حضور مسؤلان در این روستا نشان از عزم جدی اداره کل برای اجرای طرح است.

در ادامه رئیس اداره گسترش تعاونی‌های اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه در زنجان ۹۰ روستا برای طرح «روستا تعاون» انتخاب شده است، گفت: در این طرح به توسعه روستاها و موضوع عمرانی و آبادانی روستاها توجه شده است.

 علی پاک‌منش در جلسه توجیهی طرح روستا تعاون در روستای سوکهریز شهرستان خرمدره اظهار کرد: طرح «روستا تعاون» یکی از طرح‌هایی است که در قالب اشتغال فراگیر تهیه شده است.

وی با اشاره به اینکه جلوگیری از مهاجرت روستائیان و ایجاد مشاغل مولد از جمله اهداف اجرای طرح «روستا تعاون» است، افزود: این طرح با هدف بهره‌گیری از ظرفیت روستاها و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی اجرایی می‌شود.

پاک‌منش با تأکید بر اینکه هدف از اجرای طرح «روستا تعاون» نیز توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها است، اضافه کرد

هدف از این کار تقویت کار جمعی با برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در میان جوامع روستایی است.

وی گفت: موضوع فعالیت در این طرح در بخش تولید، تامین نیاز مشاغل، تامین نیاز محصولی، عمران و خدمات روستایی است.

در پایان این جلسه بر مزیت تشکیل تعاونی و کار جمعی تأکید و در آخر هیأت موسس برای تشکیل شرکت انتخاب شدند.

۱۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید