اخبار

سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی راه اساسی توسعه کشوراست

سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی راه اساسی توسعه کشوراست
نماینده مردم ابهر،خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: برای توسعه کشور عمل به 2 دیدگاه سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی اساسی ترین راه حل است.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری  ایرنا، محمد عزیزی   افزود: به دلیل تحریم ها و کاهش درآمدهای کشور با وضعیت مناسبی در بودجه کشور مواجه نیست که این امر نشان می دهد سال های سختی را در پیش رو خواهیم داشت.
نماینده مردم ابهر،خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مالیات و نفت 2 منبع درآمدی کشور است که قسمتی از درآمد نفت حدود 160هزار میلیارد تومان در سال است که از آن برای توسعه زیر ساخت ها و قسمتی به صندوق توسعه ملی واریز می شود و آنچه در عمل به حساب خزانه واریز می شود حدود 120هزار میلیارد تومان است.
عزیزی افزود: از این میزان بیش از 110هزار میلیارد تومان حقوق کارمندان و کارکنان دولت پرداخت می شود بنابراین پول حاصل از درآمد نفت با دستمزد و حقوق کارکنان سربه سر می شود.
وی تاکید کرد: با توجه به پرداخت بیش از 45 هزار میلیارد تومان یارانه که بخشی هم برای یارانه نهفته هزینه می شود، برای توسعه کشور فقط باید از 2 دیدگاه سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی اقدام شود.
وی ادامه داد: ما در شهرها و روستاها در نگهداشت سرمایه مشکل داریم، هزینه می کنیم اما آن گونه که لازم است بهره برداری درست انجام نمی گیرد.
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از مسئولان درخواست دارم روی بحث نگهداشت سرمایه ها خوب مطالعه کنند و به خوبی مجموعه کاری خود را مورد تاکید قرار دهند که بتوانیم این امر را در شهر و روستا ارتقا دهیم.
عزیزی گفت: موضوع سرمایه گذاری و به ویژه جذب سرمایه گذاری خارجی برای کشور بسیار مهم است چراکه با وجود تبلیغات و سیاه نمایی های دشمنان در دنیا علیه کشور ما شاهد یک رقابت بسیار سخت در جذب سرمایه گذار هستیم.
وی تاکید کرد: همه ما باید تلاش کنیم این سیاه نمایی علیه کشور را از بین ببریم و ارتباطات را برقرار کنیم و منادی خوبی برای جمهوری اسلامی ایران باشیم.
نماینده مردم ابهر،خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: اکنون فرصت های سرمایه گذاری در استان در حال ایجاد است، باید اختلاف نظرها را کنار بگذاریم و هدف اول باید این باشد در رقابت بین المللی سرمایه گذار برای کشور جذب و بعد در رقابت داخلی سرمایه گذار را برای استان جذب کنیم.
۱۲ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید