اخبار

۷۶۵۴ فرصت شغلی در بخش‌های اقتصادی استان زنجان ایجاد می‌شود

۷۶۵۴ فرصت شغلی در بخش‌های اقتصادی استان زنجان ایجاد می‌شود
مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: برای فعالیت‌های مرتبط با بخش‌های اقتصادی در راستای برنامه‌های ملی اشتغال فراگیر، ایجاد ۷ هزار و ۶۵۴ فرصت شغلی در استان زنجان پیش‌بینی شده است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان  محمدرضا یوسفی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان اظهار داشت: برای فعالیت‌های مرتبط با بخش‌های اقتصادی در راستای برنامه‌های ملی اشتغال فراگیر 651 هزار و 900 فرصت شغلی در کشور پیش‌بینی شده که سهم استان زنجان 7 هزار و 654 شغل است.

وی با اشاره به اینکه 2 هزار میلیارد ریال اعتبارات بودجه‌ای و 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای فعالیت بخش‌های اقتصادی در سطح کشور پیش بینی شده است بیان کرد: سهم استان زنجان از این منابع مالی 2 هزار و 348 میلیارد ریال برآورد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان کسب و کار و اشتغالزایی حمایتی با ظرفیت اشتغال 91 هزار و 800 نفر را از دیگر زیرمجموعه‌های برنامه اشتغال فراگیر در سطح کشور عنوان کرد و افزود: برای استان زنجان نیز یک هزار و 952 فرصت اشتغال حمایتی پیش‌بینی شده که باید توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی محقق شود.

وی با اشاره به اینکه در مجموع برای رسته‌ها و فعالیت‌های مرتبط با بخش‌های اقتصادی و فعالیت‌های مرتبط با مداخلات سیاستی طرح‌های اشتغالزا 5 هزار میلیارد ریال اعتبارات بودجه‌ای در نظر گرفته شده است تصریح کرد: تاکنون این بودجه تخصیص پیدا نکرده است.

یوسفی خاطرنشان کرد: در  طرح‌های اشتغالزا با رویکرد مداخلات سیاستی 2 هزار و 430 فرصت شغلی در طرح کارورزی و 760 فرصت شغلی در طرح آموزش در محیط واقعی واقعیت کار و طرح‌های مشوق‌های بیمه‌ای برای استان زنجان در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: در طرح اولیه روستا تعاون ایجاد 32 تعاونی در روستاهای استان زنجان هدف‌گذاری شده بود که با هماهنگی با دفتر امور روستایی استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به 90 تعاونی در 90 روستا افزایش یافته اس
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید