اخبار

تشکیل و راه اندازی میز صادرات بخش تعاون

تشکیل و راه اندازی میز صادرات بخش تعاون
رئیس خانه تعاونگران استان زنجان گفت: برای رفع مشکلات و موانع شرکت های تعاونی در زمینه صادرات، میز صادراتی بخش تعاون در دست راه اندازی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان احسان اعرابی  افزود: یکی از مشکلات و موانع پیش روی شرکت های تعاونی نا آگاهی از بازارهای هدف ملی و بین المللی است.

وی یادآورشد: در همین زمینه در نظر داریم با تشکیل میز صادرات بخش تعاون و با مشارکت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، گمرک، اتحادیه صادرکنندگان و اتحادیه تعاونی های استان و مجریگری خانه تعاون، مشکلات صادرات شرکت های تعاونی مطرح و پیشگیری شود.

اعرابی اظهار کرد: میزان صادرات بخش تعاون باید بتواند زمینه ساز رونق صادرات محصولات شرکت های تعاونی باشد.

رئیس خانه تعاونگران استان زنجان تعاونی ها را یکی ارکان اصلی اقتصاد استان نام برد و تاکید کرد: تعاونی ها باید بتوانند بخش قابل توجهی از صادرات این استان را بر عهده بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه به پتانسیل شرکت های تعاونی در استان توجه ویژه ای نمی شود، در حالی که باید برای ورود به بازارهای بین المللی مدیریت هوشمند داشت و از همه فرصت ها استفاده کرد.

اعرابی ادامه داد: این میز صادرات در نظر دارد علاوه بر رفع موانع و مشکلات صادرات، در مطالعه و دستیابی به بازارهای خارجی ورود و با هیات های تجاری در مناسبت های مختلف ملاقات کند.

رئیس خانه تعاونگران استان زنجان گفت: این برنامه ریزی می تواند میزان صادرات بخش تعاون را افزایش دهد.

در استان زنجان 2 هزار و 900 تعاونی ثبت شده است که از این تعداد یک هزار تعاونی فعال هستند.

۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید