اخبار

160تعاونی ثبت شده درشهرستان طارم وجود دارد

160تعاونی ثبت شده درشهرستان طارم وجود دارد
رئیس اداره تعاون شهرستان طارم گفت : هم اکنون حدود 160 تعاونی ثبت شده در طارم وجود دارد که بیش از 80 تعاونی به صورت فعال در حال فعالیت می باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان:محمد حسن حسینی در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، با بیان اینکه اداره تعاون طارم از حدود 13 ماه پیش در منطقه راه اندازی شده است، ابراز کرد: زمانی که این اداره در منطقه تشکیل شد، 90 تعاونی در طارم وجود داشت که البته عمده آنها نیز غیر فعال بودند.

 

وی ادامه داد: در این مدت سعی شده است تا با انجام برنامه ریزی های مناسب، بتوان هم تعداد این تعاونی ها را افزایش داد و هم تعاونی های موجود را تقویت نمود که در این راستا، هم اکنون حدود 160 تعاونی ثبت شده در طارم وجود دارد که بیش از 80 تعاونی به صورت فعال در حال فعالیت می باشند.

 

این مقام مسئول تصریح کرد: به عنوان مثال تعاونی یاوران اقتصاد و زیتون کاران طارم در این مدت فعالیت های خوبی داشته است، به گونه ای که این تعاونی از بیش از 28 روستا در شهرستان، عضو فعال دارد و با داشتن 480 نفر عضو، امسال به عنوان یکی از تعاونی های برتر استان انتخاب شد.

 

رئیس اداره تعاون طارم با بیان اینکه مردم منطقه در این سال ها به خوبی با مفهوم تعاون و مزیت های تشکیل تعاونی آشنا شده اند، بیان کرد: عمده تعاونی هایی که در منطقه تشکیل شده است، در زمینه تعاونی های باغداری و کشاورزی است و این امر به دلیل بافت عمده جمعیت منطقه است که به کار کشاورزی مشغول هستند.

 

حسینی یادآور شد: اداره تعاون طارم از طریق ارائه تسهیلات و وام های بانکی، از فعالیت تعاونی ها در منطقه حمایت می کند و اخیراً نیز با توجه به اینکه تعاونی ها باید از اتاق تعاون، ایران کد اخذ کنند، در این صورت نیز پس از اخذ ایران کد یارانه هایی به آنها تعلق می گیرد.

 

وی عمده تقاضای تعاونی های منطقه را دریافت تسهیلات دانست و گفت: در طارم یک تعاونی دانش بنیان و 4 تعاونی بانوان فعال هستند که 2 تعاونی بانوان در زمینه تولید و بسته بندی رب انار و 2 تعاونی دیگر در زمینه کشاورزی فعال هستند.

۱۶ آذر ۱۳۸۹ ۱۱:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید