اخبار

ارائه 47 هزار و 164 نفر ساعت آموزشی در «طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی »

ارائه  47 هزار و 164 نفر ساعت آموزشی در «طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی »
سرپرست اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از ارائه 47 هزار و 164 نفر ساعت آموزشی در «طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا رهروی اظهار کرد: در راستای اجرایی کردن بند ۲ سیاست های کلی اشتغال ابلاغی ار سوی مقام معظم رهبری و بند ۵ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی «طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی» اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: «طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی»  با رویکرد ایجاد بسترهای لازم برای اشتغالی مولد و پایدار و همچنین استمرار و تثبیت اشتغال فرصت‌های موجود و مورد نیاز جامعه به ویژه در مشاغل خرد و خانگی با استفاده از ظرفیت های بخش های غیردولتی در توسعه آموزش های مهارتی و نیز برای استفاده از ظرفیت‌های آموزشی موجود در محیط‌های کارگاهی و در راستای توسعه و تنوع الگوهای اموزشی تدوین شده است.

وی گفت: هدف از اجرای «طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی» آشنایی با محیط کسب و کار، کسب تجربه و آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی، حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی خصوصا در صنایع دستی،  کمک به بنگاه‌های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند، کاهش هزینه های جذب و به کارگیری نیروهای فاقد مهارت و استفاده از ظرفیت و توان آموزشی عملی بنگاه‌های اقتصادی است.

رهروی با بیان اینکه در استان زنجان نیز «طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی» به طرز مطلوبی دنبال شده است، تصریح کرد: در این راستا در شهرستان زنجان  در 38 واحد، در خدابنده در 22 واحد، ابهر 17 واحد، طارم پنج واحد، ماهنشان 10 واحد و خرم‌دره 6 واحد آموزش‌های لازم ارائه می شود .

وی با اشاره به اینکه تا کنون در مجموع 248 نفر در دوره آموزشی «طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی» شرکت کرده اند، گفت: از این تعداد 109 نفر خانم و 139 نفر آقا بوده اند.

رهروی ادامه داد: مجموع آموزش‌های ارائه شده در «طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی»  شامل 47 هزار و 164 نفر ساعت بوده است.

۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید