اخبار

ثبت‌نام 3 هزار و 506 نفر در سامانه طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی

ثبت‌نام 3 هزار و 506 نفر در سامانه طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی
سرپرست اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از ثبت‌نام 3 هزار و 506 نفر در سامانه طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا رهروی با تشریح جزئیات اجرای طرح کارورزی اظهار کرد: هدف این طرح جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار از مقطع کاردانی تا مقطع دکتری که از سوی وزارت کار در حال اجرا است.

وی گفت: جامعه هدف اجرای این طرح، دانش آموختگان دانشگاهی گروه سنی ۲۳ تا ۳۲ ساله (با احتساب ۲سال خدمت سربازی) در همه رشته‌های دانشگاهی برحسب نیاز بنگاه‌های اقتصادی خصوصی و تعاونی هستند.

وی با بیان اینکه طرح کارورزی ذیل طرح کاج (کارآفرینی و اشتغال برای جوانان) در دستور کار دولت قرار گرفته است گفت: ثبت نام در سامانه کاروزی وزارت تعاون به نشانی  https://karvarzi.mcls.gov.ir انجام می‌شود.

رهروی با شااره به اینکه تاکنون 3 هزار و 506 نفر از کارورزان در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: ثبت نام تعداد واحدهای پذیرنده نیز 136 واحد و واجدان شرایط این طرح نیز یک هزار و 105 نفر بوده است.

وی تصریح کرد: تعداد مجوزهای صادره واحد کارورزی توسط آموزش فنی و حرفه‌ای استان نیز 46 مورد بوده است.

رهروی در ادامه آماری از تعداد مجوزهای صادره به تفکیک شهرستان ارائه کرد و گفت: در شهرستان زنجان تعداد مجوز آموزش فنی‌وحرفه‌ای صادره 16 مورد و عقد قرارداد نیز 9 مورد بوده است.

رهروی همچنین تعداد مجوز آموزش فنی‌وحرفه‌ای صادره در ابهر را 11 مورد و عقد قرارداد را 17 مورد اعلام کرد و گفت: در شهرستان ایجرود نیز سه مجوز آموزش فنی‌وحرفه‌ای صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه در خرم‌دره تعداد مجوز آموزش فنی‌وحرفه‌ای صادره 8 مورد و تعداد قرارداد دو مورد بوده است، تصریح کرد: همچنین در شهرستان طارم تعداد مجوز آموزش فنی‌وحرفه‌ای صادره پنج مورد و تعداد قرارداد نیز چهار مورد بوده است

۱۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید