اخبار

12 هزار و 796 فرصت شغلی زنجان در انتظار تخصیص اعتبار

12 هزار و 796 فرصت شغلی زنجان در انتظار تخصیص اعتبار
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در قالب اشتغال فراگیر برای این استان 12 هزار و 796 فرصت شغلی پیش بینی شده اما تاکنون اعتبار بودجه ای برای این موضوع تخصیص نیافته است.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرنگار ایرنا محمدرضا یوسفی افزود: در قالب اشتغال فراگیر ایجاد 971 هزار و 700 فرصت شغلی با 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی پیش بینی شده است.

وی یادآور شد: سهم استان زنجان در قالب سه بخش رسته ها و فعالیت های مرتبط با بخش های اقتصادی به هفت هزار و 654، فعالیت های مرتبط با مداخلات سیاسی به سه هزار و 190 و کسب و کار و اشتغالزایی حمایتی به یکهزار و 952 فرصت شغلی می رسد.

یوسفی اظهار کرد: برای اشتغال در رسته ها و فعالیت های مرتبط با بخش های اقتصادی اعتبار بودجه ای 2 هزار میلیارد ریال و محل منابع بانکی 2 هزار و 348 میلیارد ریال پیش بینی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: میزان اعتبار بودجه ای پیش بینی شده در بخش فعالیت های مرتبط با مداخلات سیاسی در قالب طرح های اشتغالزا و ظرفیت ساز، سه هزار میلیارد ریال اعتبار بودجه ای پیش بینی شده است.

وی خاطر نشان کرد: کسب و کار و اشتغالزایی حمایتی با مسئولیت دستاگاه های حمایتی و عمومی غیردولتی با محوریت کمیته امداد و سازمان بهزیستی پیگیری می شود که برای آن در مجموع 402 میلیارد ریال تسهیلات بانکی پیش بینی شده است.

یوسفی ادامه داد: سهم استان زنجان از تسهیلات 20 هزار میلیارد ریالی بانک ها به 2 هزار و 750 میلیارد ریال می رسد.

در سال جاری با ابلاغ طرح اشتغال فراگیر، بناست در سطح کشور برای 971 هزار نفر در بخش های مختلف اشتغالزایی شود که با برنامه ریزی برای اشتغالزایی بخش های مختلف در این استان، امسال می توان در قالب رسته های مختلف برنامه اشتغال فراگیر برای 17 هزار و 696 نفر اشتغالزایی کرد.

۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید