اخبار

2 درصد تسهیلات توسعه روستایی کشور به استان زنجان اختصاص می یابد

2 درصد تسهیلات توسعه روستایی کشور به استان زنجان اختصاص می یابد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان گفت: سهم این استان از مجموع منابع 1.5 میلیون دلاری آیین نامه توسعه و اشتغالزایی روستایی بر اساس شاخص ترکیبی جمعیت روستایی، نرخ بیکاری و عکس درآمد استان 2.38 درصد تعیین شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی  افزود: 1.5 میلیون دلار معادل 60 هزار میلیارد ریال به سهم مشارکت بانک ها از محل منابع صندوق توسعه ملی به صورت سپرده گذاری نزد موسسه های عامل با نزخ سود صفر درصد برای اجرای طرح توسعه اشتغال روستایی پیش بینی شده است.
وی یادآورشد: سهم بخش کشاورزی و منابع طبیعی از اجرای این طرح، 45 درصد تسهیلات، صنایع و معادن کوچک 10 درصد و فعالیت های خدماتی و فناوری اطلاعات 15 درصد لحاظ شده است.
یوسفی اظهار کرد: سهم بخش گردشگری 10 درصد، صنایع دستی و فعالیت هیا فرش دستباف 10 درصد، سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر هم 10 درصد پیش بینی شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 50 درصد از سرجمع منابع در اختیار استان ها و 50 درصد دیگر به صورت ملی کارسازی خواهد شد.
استاندار زنجان هم پیش از این گفته بود: سهم این استان از 120 هزار میلیارد ریال تسهیلات پیش بینی شده کشور برای توسعه و اشتغالزایی روستایی به 2 هزار و 850 میلیارد ریال رسید.
۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید