اخبار

مراکز فنی و حرفه‌ای در جوار کارخانه‌های بزرگ زنجان مستقر می‌شود

مراکز فنی و حرفه‌ای در جوار کارخانه‌های بزرگ زنجان مستقر می‌شود
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان از توسعه آموزش‌های مهارتی در محیط‌های دانشگاهی خبر داد و گفت: مراکز فنی و حرفه‌ای در جوار کارخانه‌های بزرگ زنجان مستقر می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا انصاری  در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان اظهار داشت: توسعه آموزش‌های مهارتی در دانشگاه‌ها را سرلوحه کار خود قرار دادیم که با استقبال خوبی از طرف دانشگاه‌ها و موسسه‌ها روبه‌رو شده است.

وی اجرای طرح کارورزی با همکاری اداره تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی را از مهمترین وظایف فنی و حرفه‌ای در راستای برنامه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: به دلیل عدم اعلام مشوق‌های اصلی قانونی از طرف تامین اجتماعی به کارفرمایان روند اجرای طرح کارورزی به کندی پیش می‌رود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه 3 هزار و 700 نفر در سامانه طرح کارورزی ثبت نام کردند ابراز کرد: میزان جذب این افراد به 300 نفر هم نمی‌رسد در حالی که باید سیاست‌های ابلاغی که با مشکل روبه‌رو شدند برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌های در محیط واقعی کار بهترین فرصت برای توانمندسازی نیروی انسانی بیان کرد: مجوز استقرار مراکز فنی جوار کارخانه‌هایی همچون ایران ترانسفو و کالسمین صادر شده است.

انصاری با بیان اینکه آموزش در محیط واقعی کار در قالب طرح کارورزی و طرح استاد شاگردی دنبال می شود تصریح کرد: باید مشوق‌های قانونی به بنگاه‌های اقتصادی سریع اعلام شود.

وی نبود طبقه‌بندی مشاغل استاندارد در کشور را از مهم‌ترین معضلات در راستای آمادگی برای اخذ مجوز شغل‌ها برشمرد و گفت: در حوزه آی تی مشاغلی زیادی را می‌توان در استان زنجان تعریف کرد اما به دلیل مشخص نبودن استانداردها اخذ مجوزها مشکل می‌شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان به انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه حمایت‌های مالی خوبی از فنی و حرفه‌ای انجام  گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در شرکت تولیدی کفش هیدج اقدامی شکل گرفته که در کنار فعالیت‌های اقتصادی فعالیت‌های آموزشی نیز انجام می‌شود.

۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید