اخبار

37 تعاونی جدید در استان زنجان تشکیل شد.

37 تعاونی جدید در استان زنجان تشکیل شد.
مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از تشکیل 37 تعاونی جدید در سال جاری در استان زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان حمید دنیایی با اشاره به برنامه ابلاغی وزارت تعاون درباره تشکیل تعاونی‌ها اظهار کرد:   تا کنون حدود 4300 تعاونی در استان زنجان تعاونی ثبت شده است که از این تعداد  حدودیک هزار تعاونی فعال هستند.

وی اشاره نمود: غیر فعال بودن این تعداد از شرکت های تعاونی امری غیر طبیعی نیست بخش تعاون به عنوان یک بخش اقتصادی از سه بخش اقتصادی کشور است  و و ضعیت اقتصادی  کشور مستقیما در فعالیت شرکت ها و فعالان اقتصادی تاثیر دارد چه بسا  بسیاری از شرکت های  غیر تعاونی ثبت نشده نیز موفق به اجرای طرح های خود نگردیده و یا پس از بهره برداری موفق به ادامه فعالیت نمی شوند . 

دنیایی تصریح کرد:  ثبت هر شرکت دلیل بر فعالیت  آن نمی باشد و این امر در  در خصوص آغاز  تمامی  فعالیت های اقتصادی در دنیا نیز صادق است.


مدیر امور تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح پالایش تعاونی‌های زنجان افزود: پالایش تعاونی‌های استان به منظور  شناسایی مستمر تعاونی های فعال  و استفاده بهتر از ظرفیت این بخش صورت  به طور مداوم در جریان می باشد  .

دنیایی با اشاره  به مزیت اصلی شرکت های تعاونی  که همان  تجمیع سرمایه های کوچک و هم افزایی ایده ها و اندیشه اعضای تعاونی می باشد  عنوان نمود در وضعیت فعلی اشتغال کشور  بخش تعاون می تواند قسمتی از این چالش را مرتفع نماید

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به فارغ التحصیلان دانشگاهها و افراد بیکار توصیه نمود: با تشکیل گرو های همگن نسبت به تشکیل تعاونی و فعالیت در قالب شرکت های تعاونی اقدام نمایند زیرا زمینه استفاده از  تسهیلات نیز در سال جاری  با اختصا ص مبلغ حدود 32000 میلیارد تومان تسهیلات یارانه دار  در سطح کشور  برای فعالیت های اقتصادی با دبیری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی فراهم گردیده است

۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید