اخبار

۴۶۲ شغل برای افراد زیر پوشش بهزیستی استان زنجان ایجاد می‌شود

۴۶۲ شغل برای افراد زیر پوشش بهزیستی استان زنجان ایجاد می‌شود
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه امسال تعهد ایجاد ۴۶۲ شغل به بهزیستی استان زنجان ابلاغ شده گفت: برخی دستگاه‌ها به قانون استخدام ۳ درصد از معلولان عمل نکردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  محمد محمدی قیداری اظهار داشت: پیشگیری از استراتژی‌های مهم سازمان بهزیستی به‌شمار می‌رود و طرح‌های مختلفی در این راستا اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی تلاش می‌کند نسبت به پیشگیری از معلولیت‌ها اهتمام داشته باشد تصریح کرد: 50 درصد معلولیت‌ها ناشی از اختلالات ژنیتکی است و اگر مردم به موضوع پیشگیری اهمیت بدهند می‌توان درصد بیشتری از معلولیت‌ها را کاهش داد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان به برنامه غربالگری دانش‌آموزان اشاره و خاطرنشان کرد: امسال غربالگری ژنتیکی برای 2 هزار دانش‌آموز در سطح استان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات سازمان بهزیستی در راستای پیشگیری غربالگری زوجین پیش از ازدواج است، عنوان کرد: قانون برنامه ششم ماده 75 این موضوع را در جامعه اجباری کرده و این کار را شبکههای بهداشت در سطح شهر به عهده گرفتند که از ازدواج‌های پرخطر جلوگیری می‌کند و تاکنون 960 زوج زیر پوشش قرار گرفتند.

محمدی قیداری به مشکل تنبلی چشم اشاره کرد و افزود: یکی از علت‌های شایع نابینایی همین موضوع تنبلی چشم است و خوشبختانه سال گذشته توانستیم 42 هزار نفر را غربالگری بینایی کنیم.

۲۹ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید