اخبار

سهم ۲۸۵میلیارد تومانی زنجان ازاعتبارات توسعه اشتغال پایدار روستایی

سهم ۲۸۵میلیارد تومانی زنجان ازاعتبارات توسعه اشتغال پایدار روستایی
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان گفت: سهم زنجان از اعتبارات توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی، بیش از ۲۸۵ میلیارد تومان است .
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از استانداری زنجان؛ فرامرز نیک سرشت در نخستین جلسه کمیته ایجاد و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان، با اشاره به اینکه اعتباری به مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در اختیار نظام بانکی کشور قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: این اعتبار در دولت دوازدهم به منظور توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری کشور پیش بینی شده و تخصیص خواهد یافت.

وی ادامه داد: مقرر شده است مجموعه بانک های عامل کشور نیز معادل ریالی همین اعتبار را به سرجمع تسهیلات قابل ارائه به منظور ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری به طرح های معرفی شده اختصاص دهند.

نیک سرشت افزود: سهم استان زنجان از اعتبارات پرداختی به منظور ایجاد و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری را بیش از ۲۸۵ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این اعتبار بر اساس شاخص سرانه جمعیت مشمول در شهرستان های استان توزیع خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان با بیان اینکه سهم سپرده های اختصاصی نظام بانکی کشور به صورت تسهیلاتی با ۱۸ درصد سود به طرح ها و متقاضیان پرداخت خواهد شد، افزود: منابع اختصاص یافته از محل صندوق توسعه ملی، بدون سود و به صورت کاملاً قرض الحسنه و به عبارتی حداکثر با میانگین ۹ درصد سود اعطا خواهد شد.

نیک سرشت با انتقاد از تاخیر در ابلاغ مصوبات و دستورالعمل های اجرایی توزیع اعتبارات در سطح کشور، ابراز کرد: امیدواریم با تشکیل کمیته های تخصصی در شهرستان های استان به ریاست فرمانداران، بتوان در کوتاه ترین زمان ممکن پس از ابلاغ اعتبارات، نسبت به توزیع آن در سطح استان و جذب اعتبارات بیشتر اقدام کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان خاطر نشان کرد: با بررسی طرح های متقاضیان در استان، می توان آمادگی استان در توزیع اعتبارات ایجاد و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری را افزایش داد .

۳ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید