اخبار

25 درصد تخفیف مالیاتی تعاونی ها اجرایی می شود

25 درصد تخفیف مالیاتی تعاونی ها اجرایی می شود
معاون برنامه ریزی و اموراقتصادی وزارت تعاون گفت:با توافق انجام شده بین وزارتخانه های تعاون و اموراقتصادی و دارایی ،شرکت های تعاونی مشمول 25 درصد تخفیف مالیاتی می شوند و این امر در مراحل اجرایی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان 'عبدالمجید غریب رضا' درگفت و گو با خبرنگار ایرنا باتاکید براینکه تخفیف مالیاتی شامل تمام شرکت های تعاونی می شود، افزود: اگر سازمانی این امر را در مورد تعاونی ها اجرا نکند، اعضای تعاونی ها باید وزارت امور اقتصادی و دارایی را در جریان امر قرار دهند تا به موضوع رسیدگی کند.
وی در خصوص تخفیف حق بیمه ای که باید کارفرما برای اعضای شاغل در تعاونی ها بپردازد، نیز گفت: این موضوع به تصویب رسیده ،اما به دلیل سنگین بودن بار مالی و تامین نشدن منابع مالی آن ،اقدامی در این بخش صورت نگرفته و وزارت تعاون در حال پیگیری مساله است.
غریب رضا افزود: واگذاری امور به اتحادیه ها و تعاونی ها و اجرایی کردن امور مندرج در ماده 43 قانون تعاون که اتحادیه محوری را مدنظر قرار داده ،با هدف کاهش تصدی گری های دولتی و عملیاتی ساختن اهداف تعیین شده در اصل 44 قانون اساسی به طور جدی از سوی وزارت تعاون در حال پیگیری است.
معاون وزیر تعاون تاکید کرد واگذاری امور به زیر مجموعه های بخش تعاون از سال گذشته آغاز شده و با توجه به توانمندی اتحادیه ها ،بسیاری از امور ازقبیل امور آموزشی ، حسابرسی و نظارت برتعاونی ها به آنها سپرده شده است و در بخش هایی نیز که برای انجام امور محوله احتیاج به حمایت مالی داشته اند وزارت تعاون پرداخت بخشی از هزینه ها را تقبل کرده است.
وی خاطرنشان کرد کمبود برخی آئین نامه ها نیز در این بخش احساس می شد که آنها را تصویب و برای اجرا به اتحادیه ها ابلاغ کردیم که از آن جمله می توان به آئین نامه حل اختلافات و داوری اشاره کرد که تدابیری اتخاذ شده تا اختلافات موجود در تعاونی ها با مراجعه به اتحادیه های مربوطه حل شود و نیازبه مراجعه به مراجع بالاتر وجود نداشته باشد

۲۸ آذر ۱۳۸۹ ۱۱:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید