اخبار

2500 زن سرپرست خانوار، مستمری ماهانه دریافت می‌کنند.

2500 زن سرپرست خانوار، مستمری ماهانه دریافت می‌کنند.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: 3000 زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند که از این تعداد، نزدیک به 2500 نفر مستمری دریافت می‌کنند.

به گزارش اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمد محمدقیداری اظهار کرد: برخی زنان سرپرست خانوار به دلایل مختلف از جمله طلاق، فوت همسر، ازکارافتادگی همسر، خودسرپرستی، اعتیاد، همچنین زندانی و یا متواری بودن همسر تحت پوشش قرار می‌گیرند و بهزیستی، توانمندسازی این قشر از جامعه را سرلوحه برنامه‌های خود قرار می‌دهد؛ در واقع یکی از مهم‌ترین برنامه‌های بهزیستی توانمندسازی و خروج مددجویان از چرخه حمایتی است و در این راستا، سالانه 10 درصد از مددجویان از چرخه حمایتی خارج می‌شوند.

این مسئول با اشاره به ارتقای عزت نفس زنان سرپرست خانوار با ایجاد اشتغال، ادامه داد: برای این‌که یک فرد به اشتغال مطلوب برسد، باید از درون توانمند و از چرخه حمایتی خارج شود؛ چراکه تنها در این صورت می‌تواند با جامعه ارتباط سازنده و مستمر برقرار کند. این در حالی است که تعداد زیادی از زنان سرپرست خانوار، تحت پوشش خدمات بیمه‌ای هستند و از این تعداد 1109 نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و 460 نفر نیز تحت پوشش بیمه روستایی و عشایری هستند.

وی با بیان این‌که پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی برای فرزندان زنان سرپرست خانوار از دیگر خدمات بهزیستی است، افزود: در این راستا، 1379 دانش‌آموز و 168 دانشجو از کمک‌هزینه تحصیلی برخوردار هستند. این در حالی است که 446 نفر زن سرپرست خانوار، برای دریافت مستمری پشت نوبت هستند ولی از خدمات دیگری مثل ودیعه مسکن، وام اشتغال، کمک هزینه درمان، انتقال و معافیت سربازی بهره‌مند هستند.  

به گزارش ایسنا، در حال حاضر 10 کلینیک مددکاری اجتماعی با حضور 32 مددکار اجتماعی در سطح استان فعال هستند و به زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی خدمت‌رسانی می‌کنند.

۷ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید