اخبار

الزام کارفرمایان برای بکارگیری مسئول ایمنی در کارگاه های استان زنجان

الزام کارفرمایان برای بکارگیری مسئول ایمنی در کارگاه های استان زنجان
مدیر روابط کار اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از الزام کارفرمایان برای بکارگیری مسئول ایمنی در کارگاه های استان زنجان خبر داد .
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان هومن امیدوار گفت : آیین نامه بکارگیری مسئول ایمنی در کارگاهها به منظور ارتقای سطح ایمنی در کارگاههای مشمول و نظام مند نمودن بکارگیری افراد شایسته و واجد صلاحیت در زمینه ایمنی و پیشگیری از حوادث ناشی از کار و برای صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور به استناد مواد 85 و 86 قانون کار جمهوری اسلامی ایران تدوین و برای تمامی کارگاههای مشول این قانون لازم الاجرا می باشد.

وی افزود : بمنظور ارتقاء سطح ایمنی و کاهش شدت حوادث ناشی از کار در محیط‌های کارگری، مدیران واحدهای تولیدی باید براساس آیین‌نامه بکارگیری مسئول ایمنی در واحدها، نسبت به بکارگیری مسئولین ایمنی اقدام کنند.

امیدوار بیان کرد: با توجه به وقوع بسیاری از حوادث در کارگاهها و لزوم حساس سازی کارفرمایان به اهمیت ایمنی، امید است با اجرایی شدن آیین نامه جهت  بکارگیری مسوول ایمنی در کارگاهها، گام بلندی در راستای صیانت از نیروی کار، حفظ سرمایه‌های ارزشمند انسانی و کاهش هزینه‌های ناشی از حوادث کار برداشته شود.

وی در ادامه افزود : اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در جهت تکریم ارباب رجوع و در راستای اهداف دولت الکترونیک جهت راهنمایی و ثبت نام متقاضیان مسولین ایمنی ، سامانه ای به این منظور به آدرس imeni.zanjantkr.ir  راه اندازی نموده است .

۷ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید