اخبار

رونق طرح روستا تعاون با اعطای تسهیلات 6 درصدی

رونق طرح روستا تعاون با اعطای تسهیلات 6 درصدی
رئیس اداره توسعه تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان، از اعطای تسهیلات 6 درصدی برای طرح روستا تعاون خبر داد و گفت: با اعطای این تسهیلات، شاهد رونق طرح روستا تعاون خواهیم بود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان علی پاک‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه اعطای تسهیلات 6 درصدی به روستاییان، زمینه تقویت طرح روستا تعاون را در مناطق روستایی فراهم می‌کند، افزود: معتقدیم مناطق روستایی از ظرفیت‌های بسیار توانمندی برخوردار است که می‌توان با تکیه بر این توانمندی‌ها، نسبت به ایجاد شرکت‌های تعاونی اقدام کرد.  

وی با بیان اینکه تعاون در مناطق روستایی یک اصل بوده و ترویج فرهنگ تعاونی می‌تواند به توسعه و ارتقای معیشت روستاییان بیش از پیش کمک کند، ادامه داد: طرح روستا تعاون طرحی است که با بهره‌گیری از ظرفیت روستاها شکل گرفته و تسهیلاتی که در این طرح و در قالب اشتغال روستایی به روستاییان اعطا می‌شود با سود ۶ درصد بوده و می‌تواند رونق این طرح را به دنبال داشته باشد. 

این مسئول با یادآوری اینکه توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها یکی از اهداف اصلی اجرای طرح روستا تعاون به‌شمار می‌رود، اظهار کرد: شیوه اجرایی طرح روستا تعاون به این صورت است که طرح روستا تعاون در استان با توجه به سهمیه داده شده و در مجموع شامل 48 تعاونی می‌شود.  

رئیس اداره توسعه تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه این طرح در بخش‌های تولید، تامین نیاز مشاغل، تامین نیاز محصولی، عمران و خدمات روستایی است، خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده، حضور تعاونی‌ها در بخش‌های مختلف همواره با رونق همراه بوده است، لذا اهتمام جدی به اجرای طرح روستا تعاون می‌تواند برکات زیادی را در این مناطق به دنبال داشته باشد.

۹ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید