اخبار

10 هزار پرونده مددجویی در زنجان ثبت شده و فعال است

10 هزار پرونده مددجویی در زنجان ثبت شده و فعال است
مدیر اداره بهزیستی شهرستان زنجان با بیان اینکه نزدیک به 10 هزار پرونده مددجویی در بهزیستی شهرستان زنجان ثبت شده و فعال است گفت : مددجویان از چرخه خدمات بهزیستی بهره مند می‌شوند.به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان زنجان ، رزاق منافی افزود : در حال حاضر نزدیک به 10 هزار پرونده در بهزیستی شهرستان زنجان ثبت و فعال است که از این تعداد سه هزار و 764 نفر دارای معلولیت جسمی حرکتی ، یک هزارو 11 نفر معلولیت بینایی، یک هزار و 323 نفر معلولیت شنوایی ،   یک هزار و 686 نفر معلولیت ذهنی ، یک هزار و 450 نفر معلولیت روانی و 379 نفر دارای معلولیت گفتاری هستند.
وی با اشاره به نقش کلیدی مددکاران در ارائه خدمات به مددجویان گفت: در حال حاضر نزدیک به 120 نفر مددکار در مراکز دولتی و غیر دولتی به پرونده مددجویان رسیدگی می کنند.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد : کلیه پرونده های توانبخشی به صورت سالیانه توسط کارشناسان توانبخشی پایش می گردد و کمیسیون ICFدر این شهرستان به صورت مستمر جهت تعیین و شدت نوع معلولیت برگزار می گردد.
منافی یادآور شد : هر کدام از معلولان بر اساس شرایط جسمی و روحی و بر اساس بررسی کمیسیون های تخصصی در بهزیستی درجه بندی شده و بر اساس نوع و شدت معلولیت صاحب پرونده می گردند و دریافت خدمات آنها بستگی به شدت نوع معلولیت دارد.
وی گفت : تمام معلولین تحت پوشش متناسب با میزان معلولیت خود از حمایت های مستمر این نهاد در بخش هایی چون : بیمه ای، اشتغال، تحصیل و مستمری استفاده می کنند.
وی افزود : کلیه پرونده های تشکیل شده علاوه بر ثبت اطلاعات در سامانه پیمنت ، در پرونده توانبخشی این سامانه نیز ثبت می شود.
گفتنی است : در حال حاضر دو هزار و 167 نفر از مددجویان بهزیستی شهرستان زنجان از مستمری ماهیانه و مابقی جامعه هدف از سایر خدمات موردی بهره مند می گردند.

۱۰ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید