اخبار

پیشنهادات بورس برای ورود تعاونی‌ها به بازار سرمایه

پیشنهادات بورس برای ورود تعاونی‌ها به بازار سرمایه
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار پیشنهاداتی را برای ورود تعاونی‌ها به بازار سرمایه اعلام کرد و گفت: باید اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان 'علی صالح آبادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: هرچند برای ورود تعاونی ها به بورس باید تعاونی‌های موجود و سهامی عام را مدنظر قرار داد اما هنوز تعاونی سهامی عام آماده ورود به بورس و فرابورس در کشور وجود ندارد.
به گفته وی، برای ورود تعاونی‌های موجود باید قوانین بررسی و اقدامات لازم نیز صورت گیرد.
وی اظهار داشت: برای ورود تعاونی‌ها به بورس، وزارت تعاون باید با فرابورس هماهنگ و در این خصوص مذاکراتی انجام تا ساز و کار مناسب برای تحقق این امر ایجاد شود.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان آنکه برای ورود تعاونی‌ها باید ابتدا درخواست به سازمان بورس و اوراق بهادار ارایه شود؛ گفت: علاوه بر این امر باید درخواستی به سازمان ارایه شود تا سرمایه‌گذاری خاصی در این خصوص صورت گیرد.
وی با بیان آنکه برای ورود تعاونی‌ها ابتدا باید درخواستی وجود داشته باشد، افزود: باید یک شرکتی از بخش تعاون آمادگی حضور در بورس را داشته باشد تا زمینه سرمایه‌گذاری مناسب در این بخش فراهم گردد.
وی ادامه داد: بهتر است جلساتی میان وزارت تعاون و فرابورس انجام تا از این طریق خلاء ها شناسایی و مشکلات حل شود.
سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: برای ورود تعاونی‌ها اگر نیاز به اصلاح قانون است باید اصلاحات انجام گیرد و اگر نیازی به اصلاح نیست باید امکانات موجود را بهبود بخشید.
صالح آبادی با بیان آنکه بورس و فرابورس شر کت‌های خصوصی هستند؛ افزود: به همین علت سازمان بورس نمی‌تواند این شرکت‌ها را مجبور به تهیه نرم افزار کند.
رییس سازمان بورس اضافه کرد: به نظر من به طور طبیعی باید فرابورس با تعاونی‌هایی که تمایل دارند شرکت‌های آنها به عضویت بازار سرمایه در آیند و سهام‌شان در این بازار معامله شود باید جلساتی را برگزار و راهکار مناسب اتخاذ کنند.

۶ دی ۱۳۸۹ ۰۸:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید