اخبار

بیش از 60درصد تعاونیهای استان زنجان تولیدی هستند

بیش از 60درصد تعاونیهای استان زنجان تولیدی هستند
سرپرست اداره طرح و برنامه اداره کل تعاون استان زنجان با اعلام این خبر به تشریح انواع شرکتهای تعاونی بر اساس قانون بخش تعاون جمهوری اسلامی ایران پرداخت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان آرش منطقی با اشاره به قانون بخش تعاون انواع شرکتهای تعاونی فعال دراستان زنجان را اینگونه معرفی کرد:

 شرکتهای تعاونی تولیدی: که کار اصلی و مهم این تعاونیها تولید محصول است و در بخش های مختلف اقتصادی از جمله کشاورزی ، صنعت و معدن و ... فعالیت می نمایند که 64% از تعاونیهای موجود استان زنجان جزو این تعاونیها محسوب می گردند.

 شرکتهای تعاونی توزیعی: در امور مربوط به تهیه و توزیع کالا، مسکن، خدمات و سایر نیازمندیهای اعضایشان فعالیت می کنند. به زبان ساده تر تعاونیهای توزیعی تعاونیهایی هستند که نیاز مشاغل تولیدی و یا مصرف کنندگان عضو خود را در چارچوب مصالح عمومی و بمنظور کاهش هزینه ها و قیمت ، تامین می نمایند که ازجمله تعاونیهای توزیعی موجود در استان می توان به تعاونیهای حمل و نقل ، اعتبار ، خدمات تامین نیاز مصرف کنندگان و ... اشاره نمود. لازم به ذکر است که این تعاونیها 28% از مجموع تعاونیهای استان را در بر می گیرند.

لازم به ذکر است حدودا 8% از تعاونیهای تحت نظارت استان نیز شرکت تعاونی چند منظوره می باشند که در زمینه های مختلف اقتصادی مشغول بکار و فعالیت می باشند.

 

۸ دی ۱۳۸۹ ۱۰:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید