اخبار

اولتیماتوم استاندار به بانک‌ها برای همکاری در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی

اولتیماتوم استاندار به بانک‌ها برای همکاری در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی
استاندار زنجان با اشاره به اینکه 12 هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال روستایی و عشایری در نظر گرفته شده است، افزود: این تسهیلات برای 10 هزار نفر با نرخ سود پایین در نظر گرفته شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اسدالله درویش امیری  اظهار کرد: دولت از چند بخش برای حل مشکل اشتغال اعتبارات و تسهیلاتی را در اختیار بخش‌های مختلف و بانک‌ها قرار داده است.

وی با اشاره به سهم اعتبار در نظر گرفته شده برای اشتغالزایی استان‌ها در بخش‌های مختلف گفت: برای مثال در طرح رونق دولت تسهیلاتی در نظر گرفته است که هدف آن حل مشکل اشتغال جوانان و توسعه بخش اشتغال در کشور و استان است.

استاندار زنجان به پیش‌بینی برنامه اشتغال فراگیر در لایحه بودجه 96 اشاره کرد و افزود: سهم استان زنجان نیز از این محل 234 میلیارد تومان است که بر همین اساس نسبت به اجرای طرح اقدام خواهد شد.

درویش امیری با اشاره به اینکه 12 هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال روستایی و عشایری در نظر گرفته شده است، افزود: این تسهیلات برای 10 هزار نفر با نرخ سود پایین در نظر گرفته شده است،

وی تصریح کرد: آنطور که اطلاع دارم، پس از ابلاع تسهیلات در بخش توسعه روستایی و عشایری برخی از واحدها که پرونده آنها برای تسهیلات آماده شده بود، عقب‌نشینی کرده و دیگر پیگیری نمی‌کنند که شاید بتوانند از تسهیلات این بخش با نرخ سود کمتر استفاده کنند، اما باید اعلام کنم که طبق قانون و آئین‌نامه اجرایی، اعتبار تسهیلات اشتغال روستایی، عشایری و زیر 10 هزار نفر در خارج از این موارد هزینه نخواهد شد.

درویش امیری گفت: آئین نامه اجرایی باید با جزئیات کامل آن توسط بانک‌ها اجرایی شده و این تسهیلات باید در شهرهای زیر 10 هزار نفر، روستاها و عشایر هزینه شود.

استاندار زنجان ادامه داد: درباره اعتبارات محدود به اشتغال فراگیر نیز که از حساسیت بالایی برخوردار است، به لحاظ اینکه طرح‌های پرداختی در سودشان یارانه دارند، از همین رو و  به هیچ وجه اجازه کوتاهی داده نخواهد شد و دست اندرکاران بدانند که دفتر رسیدگی و بازرسی به شکایات استانداری مامور کنترل طرح ها خواهند شد و البته باید فرمانداران نیز در این زمینه نظارت لازم را داشته باشند، چون با مشکلات فراوان این منابع برای ایجاد اشتغال تهیه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در گذشته ما در زمینه پرداخت تسهیلات یارانه‌ای، لطمه خوردیم، گفت: متاسفانه وام و تسهیلات پرداخت شد اما در آن نقطه‌ای که باید طرح‌ها اجرا و شغل ایجاد می‌شد، هزینه نشده و بعضا این تسهیلات در حوزه تجارت و یا در خارج از سیستم تولید و تجارت هزینه شده، که در واقع بخشی از نارضایتی‌های موجود امروز، نیز عدم تحقق مبحث اشتغال و رونق اقتصادی بوده است.

۱۷ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید