اخبار

پیش‌بینی بیش از 980 هزار فرصت شغلی برای سال آینده

پیش‌بینی بیش از 980 هزار فرصت شغلی برای سال آینده
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: بیش از 980 هزار فرصت شغلی در لایحه بودجه 97، پیش‌بینی شده است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از خبرگزاری ایسنا، منطقه زنجان، شهرام طهماسبی اظهار کرد: مدیران و مسئولان هرچه دقیق‌تر و عمیق‌تر از لایحه بودجه ۹۷ خبر داشته باشند، بیشتر می‌توانند پاسخ‌گوی افکار عمومی باشند.

  این مسئول ادامه داد: اهداف لایحه بودجه ۹۷ در عرصه اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار سال است، به طوری که بیش از 980 هزار فرصت شغلی در بودجه سال آینده به وجود خواهد آمد که دولت در این بخش برای تامین بخشی از منابع افزایش قیمت حامل‌های انرژی را پیشنهاد کرده که در صورت تحقق افزایش قیمت حامل‌های انرژی، 17.4 هزار میلیارد تومان از این راه برای ایجاد اشتغال صرف خواهد شد.

 وی، هدف دوم لایحه 97 را ایجاد عدالت اجتماعی و کاهش فقر دانست و افزود: در سال‌های گذشته پرداخت یارانه‌ها بدون احصای نیازها و تفکیک بخش‌ها و اقشار مختلف انجام شده، به طوری که در حال حاضر 76 میلیون نفر در کشور یارانه‌بگیر هستند و دولت برنامه‌ریزی کرده تا در سال آینده بخش عمده‌ای از این یارانه‌بگیران را آزاد و صرفه‌جویی حاصل در این بخش را برای افزایش یارانه اقشار کم درآمد جامعه هزینه کند.

  طهماسبی با بیان اینکه شفافیت یکی از ویژگی‌های بودجه سال آینده است، خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه سال آینده افزایش بودجه حوزه سلامت نیز در دستور کار قرار گرفته است و 68 هزار میلیارد تومان برای واگذاری پروژه‌های عمرانی دولتی به بخش خصوصی در لایحه بودجه سال آینده در نظر گرفته شده و توجه و تمرکز در لایحه سال آینده به برنامه‌ریزی معطوف شده است.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: میزان تسهیلات مالی خارجی پیش‌بینی شده در لایحه بودجه 97 افزایش داشته است. همچنین از بودجه‌ریزی به شیوه سنتی و جایگزینی نظام بودجه عملیاتی و نیز افزایش درآمدهای مالیاتی و انتقال فشار مالیاتی از قشر اصناف و حقوق‌بگیران به اشخاصی که تاکنون مالیات پرداخت نکرده‌اند نیز از دیگر بخش‌های در نظر گرفته شده برای لایحه بودجه ۹۷ است.

وی در رابطه با شهرک صنعتی دره‌لیق، تصریح کرد: این بخش در سال 94 به عنوان شهرک صنعتی به مساحت 700 هکتار مصوب شده است که تاکنون بودجه‌ای برای آن در نظر گرفته نشده است و از آنجایی که در شهرستان زنجان با کمبود زمین صنعتی مواجه هستیم، توجه به این شهرک صنعتی، حائز اهمیت است

۱۷ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید