اخبار

ثبت نام 3هزار و 800 نفر برای طرح کارورزی دانش آموختگان در زنجان

ثبت نام 3هزار و 800 نفر برای طرح کارورزی دانش آموختگان در زنجان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: تاکنون 3هزار و 800 نفر برای طرح کارورزی دانش آموختگان که در دولت دوازدهم اجرا می شود، ثبت نام کرده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا انصاری افزود: همچنین در این مدت از 160 واحد صنعتی متقاظی این طرح، فقط 40 واحد برای جذب کارورز تایید قطعی شده است.


این مسئول اظهار کرد: منتظریم تا دستگاه های اجرایی که این واحد ها را تایید صلاحیت خواهند کرد، سایر واحدهای با صلاحیت در اجرای این طرح را به این سازمان معرفی کنند.


به گفته وی، متقاضی واجد شرایط و مدیران صنایع در فرآیند اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان در سامانه مورد نظر ثبت نام می کنند و در صورتی که هر 2 طرف به توافق رسیدند، قراردادی میان آنها منعقد می شود.

 
انصاری خاطرنشان کرد: این قرارداد حداکثر 6 ماه در مناطق محروم تا 9 ماه قابل افزایش بوده و معتبر است.


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای زنجان با اشاره به ویژگی مهم این طرح برای کارفرمایان، گفت: در این مدت آنها مسئولیتی برای پرداخت حقوق ندارند.دولت مبلغی را به عنوان کمک هزینه کارورزی متناسب با مدرک کارورز به وی پرداخت می کند، که این مبلغ از 2میلیون و 700 هزار ریال تا 4میلیون ریال خواهد بود.هر واحد می تواند به ازای هرسه نفر کارگر بیمه شده در واحدهای صنعتی، یک کارورز را پذیرش نماید

۱۸ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید