اخبار

27تعاونی جدید در زنجان تشکیل‌شده است

27تعاونی جدید در زنجان تشکیل‌شده است
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح تعاون-روستا در ۴۸ روستا، گفت: تاکنون ۲۷ تعاونی جدید در استان تشکیل‌شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ز نجان محمد رضا یوسفی ، با اشاره به آغاز اجرای «طرح روستا تعاون»، شهرستان خدابنده را  دارای بیشترین جمعیت روستایی در این استان عنوان کرد و افزود: استان زنجان هشت شهرستان، ۲۱ شهر، ۱۷ بخش، ۴۸ دهستان و هزار و ۱۷۵ روستا دارد و بیش از ۳۴۶ هزار و ۲۸۳ هزار نفر در ۹۲۵ روستا زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های  ابهر و خرمدره کمترین جمعیت روستایی در استان زنجان را دارند، ادامه داد: داشتن حداقل ۲۰ خانوار ساکن، ضریب مشارکت‌پذیری بالا، مهاجر فرستی پایین، طرح‌های هادی اجراشده، نرخ اشتغال معکوس ازجمله ویژگی‌های روستاهای طرح روستا- تعاون است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح تعاون-روستا در ۹۰ روستا، گفت: تاکنون ۲۷ تعاونی جدید در استان تشکیل‌شده است و ۶۰ تعاونی هم درگذشته در روستاها تشکیل‌شده بود.

یوسفی بابیان اینکه با تشکیل این تعاونی‌ها برای ۲۵۰ هزار نفر در روستاها اشتغال ایجاد می‌شود، گفت: فعالیت در این تعاونی‌ها می‌تواند زمینه‌های ایجاد شغل برای دیگران را هم ایجاد کنند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال هزار شغل از محل طرح روستا- تعاون ایجاد شود.

یوسفی ابراز کرد: ما درصدد این هستیم که علاوه بر راه‌اندازی تعاونی روستایی جدید تعاونی‌های غیرفعال به چرخه فعالیت وارد شوند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه طرح «روستا تعاون» یکی از طرح‌هایی است که در قالب اشتغال فراگیر تهیه‌شده است، گفت: در این زمینه اقدامات متعددی در کشور انجام‌شده است و برای اجرای این طرح باید فرهنگ کار جمعی با برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در میان جوامع روستایی تقویت شود

یوسفی تصریح کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری درزمینه اشتغال‌زایی و اقتصاد مقاومتی طرح روستا تعاون اجرا می‌شود و این طرح باهدف بهره‌گیری از ظرفیت روستاها و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی اجرا می‌شود .

۲۰ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید