اخبار

همایش حمایت از تولید و اشتغال در مناطق روستایی در زنجان برگزار شد

همایش حمایت از تولید و اشتغال در مناطق روستایی در زنجان برگزار شد
همایش حمایت از تولید و اشتغال در مناطق روستایی با حضور معاون توسعه روستایی معاون اول رئیس جمهوری و استاندار زنجان برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در این جلسه گفت: بحث اشتغال روستایی در برنامه اشتغال فراگیر با عنوان روستا تعاون مطرح شده و در دست اجراست.
محمد رضا یوسفی یادآورشد: در استان زنجان 90 روستا هدفگذاری شده است و طی مطالعات انجام شده این روستاها دارای شرایط لازم هستند.
وی اظهار کرد: طبق سهمیه ابلاغی در ابتدای سال، تعداد این روستاها به 32 روستا می رسید که با افزایش این تعداد به 48 روستا رسید و در حال حاضر 26 روستا تعاون را به شکل تعاونی جدید ایجاد شده است.
یوسفی خاطر نشان کرد: 6 روستاتعاون هم که از گذشته فعالیت داشتند و به صورت غیر فعال بودند را فعال کردیم و نسبت به برنامه پیش بینی شده، نزدیک 73 درصد برنامه ها را انجام داده ایم
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: منتظریم به محض ابلاغ اعتبارات لازم از سوی بانک های عامل، طرح های روستاتعاون برای استفاده از تسهیلات بانکی معرفی شود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان هم در ادامه این جلسه گفت: در 2 قالب بند 'د تبصره 16 قانون برنامه بودجه و مناطق روستایی برنامه های اشتغالزایی در این اداره کل دنبال می شود.
محمد محمدی قیداری ادامه داد: سهمیه این اداره کل برای سال جاری 85 میلیارد ریال از محل بند د تبصره 16 بود که تاکنون 60 میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.
وی اضافه کرد: در مجموع 451 طرح به بانک ها موفق شده و 228 طرح موفق به دریافت تسهیلات 22 میلیارد و 500 میلیون ریالی شده اند.
محمدی قیداری ابزار کرد: در مورد اشتغالزایی در مناطق روستایی هم امسال سهم بهزیستی 139 شغل با اعتبار 13 میلیارد و 900 میلیون ریال بوده که تاکنون 185 نفر با اعتبار 20 میلیارد ریال شاغل شده اند.
در این جلسه رضوی معاون توسعه روستایی معاون اول رئیس جمهوری به نحوه هزینه کرد اعتبار 100 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده برای توسعه و اشتغالزایی در مناطق روستایی کشور اشاره کرد

۲۱ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید