اخبار

۸۰ درصد مشاغل استان زنجان نیاز به مهارت‌های فنی‌وحرفه‌ای دارد

۸۰ درصد مشاغل استان زنجان نیاز به مهارت‌های فنی‌وحرفه‌ای دارد
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان به توسعه اقتصاد مهارت‌بنیان تأکید کرد و گفت: ۸۰ درصد مشاغل نیاز به مهارت‌های فنی و حرفه‌ای دارد.

محمدرضا انصاری مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان جلسه تقدیر از پژوهشگران برتر اداره کل فنی وحرفه‌ای استان در مورد جایگاه پژوهش گفت: موضوع پژوهش ریشه در فرهنگ آموزه‌های دینی ما دارد و اهمیت پژوهش در راستای دست‌یابی به پیشرفت و توسعه بر کسی پوشیده نیست به طوری که امروزه در جهان پژوهش و تحقیق در همه عرصه‌ها و حوزه‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی  با اشاره به اینکه ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وسیله‌ای برای ارتقا و توسعه پایدار و نیز زدودن فقر از جامعه است خاطرنشان کرد: 80 درصد مشاغل موجود در کشور مستلزم دریافت آموزش‌های فنی و حرفه است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه رویکرد نواندیش، تفکر و مهارت نو می‌خواهد ابراز کرد: دوره‌های آموزشی تخصصی صنعتی  برای مربیان نیز در دستور کار قرار دارد.

وی هدف از تشکیل کارگروه‌های تخصصی استانی را ارتقای سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشور و ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای کشور تا سطح مهارت‌های جهانی  عنوان کرد.

انصاری به دستور کار قرار دادن اقتصاد مهارت‌بنیان تأکید کرد و افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی از نبود نیروی ماهر رنج می‌برند.

۲۱ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید