اخبار

سهم زنجان از اعتبار ایجاد اشتغال ۲۸۵ میلیارد تومان است

سهم زنجان از اعتبار ایجاد اشتغال ۲۸۵ میلیارد تومان است
استاندار زنجان گفت: سهم استان زنجان از اعتبار ایجاد اشتغال برابر با ۲۸۵ میلیارد تومان است که این منابع فقط در محل مورد نظر و تعریف شده خود به کار برده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ، اسدالله درویش امیری در همایش حمایت از تولید و اشتغال در مناطق روستایی در محل استانداری زنجان، به سالگرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: این عالم بزرگ جزوشخصیت‌هایی است که در تاریخ ملت ایران همیشه به بزرگی یاد می‌شود و شخصی بی‌نظیری در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران بود

استاندار زنجان در ادامه به بحث اشتغال امروز که یکی از دغدغه‌های کشور، نظام و دولت است اشاره کرد وگفت: توجه به موضوع اشتغال در لایحه بودجه سال ۹۷ لحاظ شده و این موضوع در بخش‌های مختلف لایحه مورد تأکید بوده است و دولت برای برون‌رفت از بحران بیکاری طرح‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است.

درویش امیری افزود:  درسال جاری و سال آینده دولت طرح‌های پیشنهادی قابل‌توجهی در بخش اشتغال پیش‌بینی کرده است.

درویش امیری از پیش‌بینی ۹۷۵ هزار شغل برای جوانان در بودجه سال آینده خبر داد و گفت: ایجاد اشتغال نیازمند منابع برای ایجاد اشتغال است و برای ایجاد اشتغال باید زمینه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی فراهم شود و التهاب در جامعه موجب بی‌انضباطی اجتماعی و عدم احساس امنیت سرمایه‌گذار می‌شود و باید سرمایه‌گذار با خیال راحت و آرامش سرمایه‌گذاری کند.

وی ابراز کرد: در طرح رونق تولید اقتصاد مقاومتی استان زنجان، ۴۷۱ متقاضی از طریق سامانه بهینه یاب به بانک‌ها معرفی شدند و از مجموع این پرونده‌ها، ۱۶۳ متقاضی تسهیلات موردنیاز خود را دریافت کرده‌اند  درمجموع ۴۸۸ میلیارد تومان به متقاضی تسهیلات از طریق سامانه بهینه یاب ارائه‌شده و این تسهیلات در بخش تولید، خدمات و کشاورزی هزینه شود.

درویش امیری افزود: سهم استان زنجان از اعتبار ایجاد اشتغال برابر با ۲۸۵ میلیارد تومان است که این منابع فقط در محل مورد نظر و تعریف شده خود به کار برده می‌شود و بر این مهم نظارت جدی می‌شود.

استاندار زنجان افزود: درزمینه ارائه تسهیلات مقاوم‌سازی  واحدهای مسکونی روستایی اقدامات خوبی انجام‌شده  و اعتبارات کمیته امداد و بهزیستی دربندهای مختلف اعتبار عملکرد خوبی داشته‌اند.

درویش امیری  به بحران آب در کشور و استان زنجان اشاره کرد و افزود: باید در روستاها به سمت مشاغلی حرکت کرد، که به آب نیاز کمتری دارند.

استاندار زنجان با بیان اینکه هیچ بهانه‌ای برای عقب‌ماندگی پرداخت تسهیلات وجود ندارد و بیشتر مدیران با بانک‌های مشخصی سروکار دارند، گفت: نباید عملکرد متفاوتی از خود نشان دهند و فرمولی در بانک‌ها در اسفندماه وجود دارد که دوست ندارند، تسهیلات پرداخت کنند

 

۲۱ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید