اخبار

ایجاد اشتغال برای 2500 نفر از جامعه هدف کمیته امداد زنجان تا پایان امسال

ایجاد اشتغال برای 2500 نفر از جامعه هدف کمیته امداد زنجان تا پایان امسال
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: سهم این نهاد از محل منابع بانکی برای ایجاد اشتغال در سال جاری 35 میلیارد و 600 میلیون تومان است و تلاش می شود، بابرنامه ریزی مناسب و شناسایی افراد مستعد با ایجاداشتغال برای 2500 نفر 100 درصد اعتبارات ابلاغی تاپایان سال جذب شود.
هدایت صفری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طی 9 ماهه امسال یکهزار و 538 فرصت شغلی جدید برای خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد این استان بااعتباری بالغ بر20 میلیارد و 242میلیون تومان در رشته شغلی مورد علاقه آنها ایجاد شده است.
وی یادآوری کرد: 955 اشتغال پایدار از محل تسهیلات بانکی 546 شغل از محل صندوق امداد ولایت و 37شغل نیز از محل صندوق کار آفرینی امید برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان طی مدت یاد شده ایجاد شده است.
صفری افزود: براساس ارزیابی انجام شده مجموع فرصت های شغلی ایجاد شده طی مدت یاد شده نسبت به مدت مشابه سال قبل 138درصد افزایش داشته و فرآیند اشتغال‌زایی برای جامعه هدف این نهاد نیز دریک بازه زمانی مشخص انجام می شود که با شناسایی افراد مستعد ایجاد اشتغال و مهارت‌آموزی در مراکز فنی وحرفه ای در رشته شغلی مورد علاقه طرح اشتغال برای آنها با ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه ایجاد می‌شود.
وی بیان کرد: به‌منظور پایداری طرح اشتغال ایجادشده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد نظارت‌های فنی از طرح‌های اشتغال پس از اجرای طرح به‌عمل‌آمده و بازاریابی برای محصولات تولیدی طرح‌های اشتغال نیز انجام می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان ادامه داد: طرح های اشتغال ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در رشته های دامداری، کشاورزی، خدمات صنفی، صنعتی و تولیدی بارویکرد اقتصاد مقاومتی و بیشتر در مناطق محروم و کم برخوردار استان بوده است.
صفری، از شناسایی و معرفی یکهزار و 654 مددجوی واجد شرایط ایجاد اشتغال به بانک‌های عامل درمدت اعلام شده خبر داد و ابراز امیدواری کرد، با همکاری مناسب بانکها زمینه اشتغال‌زایی مددجویان معرفی‌شده برای دریافت تسهیلات اشتغال از محل منابع بانکی فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد: به منظور تحقق شعار سال ایجاد زمینه اشتغال ‌به کار گروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت از برنامه‌های مهم این نهاد در سال جاری است و با ایجاد اشتغال و فراهم شدن زمینه درآمد زایی و تامین معاش خانوارهای مددجویی تحت حمایت کمیته امداد در مسیر توانمندسازی آنها تسهیل و تسریع می‌شود.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 22 هزار و 500 خانوار با جمعیت 39 هزار نفر از خدمات مستمر و غیرمستمر کمیته امداد استان زنجان برخوردار هستند و این تعداد شامل 13 هزار زن سرپرست خانوار، 17هزار سالمند، 3 هزار و 700 دانشجو و دانش ‌آموز و 659 بیمار خاص و سرطانی است.
۲۱ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید