اخبار

550 مرکز درمانی در استان زنجان با تامین اجتماعی طرف قرار داد هستند

550 مرکز درمانی در استان زنجان با تامین اجتماعی طرف قرار داد هستند
معاون درمان تامین اجتماعی زنجان گفت: هم اکنون 550 مرکز درمانی در این استان با تامین اجتماعی طرف قرار دادهستند و بیمه شدگان می توانند بخشی از خدمات درمانی مورد نیاز خود را با پرداخت فرانشیز (سهم بیمه شده) از مراکز درمانی طرف قرار داد دریافت کنند.
جواد عابدی  افزود: بر این اساس بیمه شدگان بعد از دریافت خدمات از بخش های خصوصی مثل بیمارستانهای خصوصی، با ارائه صورتحساب هزینه آن را برابر نرخ مصوب دولتی از دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی واقع در میدان دانشسرا مطالبه کنند.
وی اظهار کرد: هم اکنون این معاونت در برخی تخصصها مانند رادیولوژی محدودیتهای اساسی دارد و به علت کمبود متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در کشور و کثرت تقاضا، بناچار نوبت بندی انجام می گیرد و در صورت وجود متخصص رادیولوژی نسبت به جذب آن در کوتاهترین زمان ممکن اقدام می شود.
عابدی افزود: طرح ارتقای هتلینگ از سال 93 در راستای نظام سلامت کشور در حوزه معاونت درمان سازمان در دستور کار مدیریتهای درمان استان ها قرار گرفت و بیمارستانهایی که از قدمت ساختمانی بالایی برخوردار بودند در جهت سرویس دهی مطلوب و در شان و منزلت بیماران نسبت به اجرایی و عملیاتی کردن این طرح ملزم شدند.
وی بیان کرد: این طرح با همه محدودیت ها در زمینه تامین منابع مالی ، خوشبختانه در جهت افزایش رضایتمندی بیماران و مراجعین عملیاتی شد به طور یکه بیمارستان امام حسین (ع) زنجان بخشهای اظفال ، لابی قسمت های پذیرش ، ترخیص، فضای محوطه ، پارک کودک و در بیمارستان امید ابهر نیز بخش جراحی زنان و مردان ، سالن ورودی بخشها و امکانات و تجهیزات اتاقها نوسازی و بهسازی شده است.
معاون درمان تامین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: برا یخدمات رسانی مطلوب تا ایام اله دهه فجر سیستم نوبت دهی اینترنتی بیماران و همچنین USSD تلفن همراه افتتاح خواهد شد و با افتتاح این 2 فاز ، نوبت دهی و پذیرش بیماران در سطح مراکز درمانی استان به 4 طریق میسر خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: هم اکنون 2 بیمارستان با 210 تخت ، یک پلی کلینیک تخصصی ، و 4 درمانگاه سرپایی در سطح استان با تمامی ظرفیتهای موجود به بیماران و بیمه شدگان خدمت رسانی در
به گزارش ایرنا، هم اکنون 2 بیمارستان، یک پلی کلینیک و چهار درمانگاه تحت پوشش این سازمان در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده فعالیت می کنند.
228 پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک، 123 داروخانه و آزمایشگاه، 16 درمانگاه، 14 بیمارستان و کلینیک، 33 مرکز رادیو تراپی، سونوگرافی و فیریوتراپی، هشت شبکه بهداشت، 4 مرکز ام آر آی، سی تی اسکن، پزشکی هسته ای، رادیوتراپی کلینیک مهرانه با اداره کل تامین اجتماعی این استان طرف قرارداد هستند.
۲۷ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید